Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Segítséget kérnék! 2 vetélése...

Segítséget kérnék! 2 vetélésem volt, májusban és most szeptember elején. Orvos javasolta a kivizsgáltatást. Milyen vizsgálattal érdemes elindítani a folyamatot?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl hormontükörre, progeszteronszint mérésre, stb.

2.terhességnél elkezdtem barnázni, doki felírta az utrogestant, de 3 hüvelykúp után el is vetéltem. Lehet későn lett pótolva?

(Endometriózisom van több éve, 2x operáltak, egyik petefészek el lett távolítva)

Mit javasoltok? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Nagyon szeretnénk már babát :(



2023. szept. 6. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk ugyanez volt, bár szerencsére csak ezzel. Nálunk hormon problémák voltak. Végül az inszemináció segített.
2023. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Annak az orvosnak kellett volna vizsgálatot kérnie, beutalót adnia, aki javasolta a kivizsgálást. Nem nektek kell kisujjból kiszopni. Ha ilyen nemtörődöm az orvos, akkor keress másikat.
2023. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magán orvosom van. Ő az Istenhegyi géndiagnosztikát ajánlotta. Mielőtt írtam volna nekik e-mailt a problémámmal, tájékozódtam a honlapjukon. Az a "csomag", ami rám vonatkozna, több százezer Ft. Egyelőre ezt nem tudjuk kifizetni. Gondoltam, hogy "kicsiben" elkezdem a vizsgálatot, hátha valami apróbb, banális probléma és nem kell százezreket kidobálni...
2023. szept. 6. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hormonpanellel érdemes kezdeni, legyen benne pajzsmirigy (TSH) és D-vitamin szint is.

Menj el sima sztk-s nőgyógyászhoz és kiírja tb-re.


Trombózis hajlama genetikai vizsgálatok. Ezt nem lehet tb-re, de Synlabnál kB 40.000 Ft az összes. (Leiden mutáció, PAI 4g/5g, 2 féle mthfr mutáció és prothrombin génmutáció)


3 pontos cukorterhelés inzulin szintekkel. Ezt is tb-s nőgyógyász tudja kiírni, de ezt már nem biztos hogy ki fogja... Vagy lehet csak a cukrot.

Ha nem írja ki Synlabnál tizenvalahányezer Ft.


Ezek az alapok.

2023. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es, nagyon szépen köszönöm a részletes információt!

:)

2023. szept. 6. 12:57
 6/6 Adriana2 ***** válasza:
Szia, nekem januárban volt a 2. Vetélésem.. Engem immunológiara, hematológiara és fertőző orvoshoz, küldtek és teljes hormon vizsgálat történt. Nekem nagyon ritka vér alvadasi problémát találtak nemrég, hosszú vizsgálatok voltak de reméljük hogy tényleg a hibát találták meg
2023. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!