Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyik ismerősöm megtanulna...

Egyik ismerősöm megtanulna magyarul, hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

Ha már valaki alap szinten beszél egy nyelven, onnantól már "könnyebb" úgymond, mert lehet vele egyszerű szavakkal társalogni, viszont itt kábé teljesen nulláról kellene kezdeni (köszönni, megköszönni, számolni tud)

Igazából tippeket, avagy 1-2 ezzel kapcsolatos oldalra lennék kíváncsi, ha tudtok ilyeneket, hogyan segítsek neki anélkül, hogy iskolai, szótárazós, unalmas tanfolyamnak tűnjön a dolog.

Elhivatottak vagyunk (egyelőre) mindketten, és én is hajlandó vagyok tanulni, hogyan lehet ezt tanítani 😄

Mert ugye, aki beszéli a nyelvet, nem biztos, hogy tanítani is tudja 😃



nov. 21. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Első lépésnek túrd elő a régi, általános iskolás nyelvtankönyveidet, vagy valahonnan szerezzetek. Azokban szépen fel van építve, hogy miket és milyen sorrendben érdemes tanítani. Azok alapján gondolkozhatsz, hogy milyen izgalmas feladatokat találsz ki az ismerősödnek.
nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Én ezt megpróbáltam egy ismerőssel. Nem nagyon ment. Baromi nehéz a magyar. Beszeljetek angolul inkább ha tud, az könnyebb. Mi csináltunk egy közös magyar nyelvet, pl. én menni mozi. Így megértettük egymást. Szavakat még meg tudja tanulni magyarul, de pl. a toldalékolás annyira más a magyarban, mint más nyelvekben, hogy nehéz megtanulni. Ha nagyon akarja a magyart tanulni, menjen tanfolyamra, ott tudják hogyan kell megtanítani.
nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, angolul tudunk beszélni, nem a kommunikációval van gond, hanem szeretne megtanulni 😄

Kereste a kihívást, most megkapta, de nekem is feladta a leckét 🙂

nov. 21. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ez a nyelvkönyv sorozat, a magyarból nincs tapasztalatom, egyéb idegen nyelvre nem volt rossz:

[link]

[link]


Annyi, hogy a magyar tényleg nehéz nyelv tud lenni, viszont eléggé hibatűrő, azaz anyanyelvi akkor is megérti, ha majdnem az egész mondat rossz.


Luca Lampariello poliglott amúgy megtanult magyarul, esetleg érdemes lehet ráírni instán, hogy csinálta, elég segítőkész szokott lenni, már ha válaszol: [link]

nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Próbáljátok meg, majd elmegy a kedve, na nem akarok negatív lenni, hátha menni fog. Mi ott akadtunk el teljesen, birtokviszony, stb. Ami angolul tök egyszerű. Pl.: in my house - házamban (az -am azt jelenti, hogy az enyém, a -ban azt, hogy benne). Csak ezek a ragok, toldalékok hangrend szerint változnak, ez azért kiveri a biztosítékot egy külföldiben. Ráadásul meghatározott helyük van a szóban. És ha nem ez lenne az anyanyelvem én se tudnám egy pillanat alatt leelemezni mondjuk azt, hogy házaimban, ahol tk. csak egy i betű utal arra, hogy több házról van szó. Angolul sokkal egyszerűbb: in my houses. Na mindegy, mi itt hagytuk abba, ezt nem tudja könnyen felfogni az akinek nem ilyen típusú az anyanyelve. És a legtöbb nyelv nem ilyen. Ha komolyan gondoljátok vegyetek egy külföldieknek szóló magyar nyelvkönyvet szerintem.
nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet a tárgyakra cetliket ragasztani a nevükkel, példamondatokkal.

Esetleg szedhetsz alap fordulatokat a duolingoból is, az elég vegyes, eleinte érdekes lehet.

Más is van a neten. "Magyar mint idegen nyelv" kereséssel találhatsz ilyeneket.

nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, már magyaráztam néhány ragot, és így kívülről egész jól érti, miről van szó a magánhangzókkal, de nyilván majd gyakorlatban tűnik ki a dolog

Én is megkérdeztem tőle, biztos-e abban, hogy ő ezt akarja, de hát kell neki a kihívás 😄

nov. 21. 18:41
 8/8 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Van egy zseniális fickó, aki amerikai létére megtanult magyarul.

Nagyon sok videója van fenn a You Tube-n.

"Magyar linkoln " név alatt fut.

Szerintem érdemes ránézned.

dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!