Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből vagy olaszból könyebb...

Németből vagy olaszból könyebb és gyorsabb elérni a középfokot?

Figyelt kérdés
Melyiknek milyen a nyelvtan a, melyik a nehezebb középfokig, mik a különbségek, fél év intenzív tanulással ellehet érni bármelyikből a B2-es szint környékét?

dec. 5. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Német

De fél év alatt egyikből se lehet középfokúzni. Az több év, még intenzív tanulással is.

dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ez attól is függ melyik nyelv áll közelebb hozzád. Pl. én képtelen lennék megtanulni németül míg az olaszt szeretem és gyorsan is tanultam.


Két külön nyelvcsaládba tartozó nyelv, elég nehéz lenne itt felsorolni a különbségeket.


Embertől függ, hogy mennyi idő a középfok, de teljesen nulláról egyikből sem lehet fél év alatt B2-re eljutni. Itt a tényleges tudást értem, nem csak azt, hogy valaki átcsusszan a nyelvvizsgán. Plusz olaszt gyorsabban tanul az, aki már tanult előtte más újlatin nyelvet előtte.

dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Egyik nyelvből sem lehet fél év alatt eljutni b2-re, irreális.
dec. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
egy év alatt reálisabb a B2 , fél év alatt nem igen. összességében én az olaszt mondanám
dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mind a kettőt nézegettem, viszont a németnek valahogy furábbnak tűnik a szórendje stb., bár tudom, hogy az lenne a hasznosabb.

Egy év alatt mind a kettőből el lehet jutni a középfokra vagy az inkább az olaszra vonatkozik? Angol nyelvvizsgám van csak jelenleg

dec. 5. 17:27
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Angol után könnyebb a német, ez saját tapasztalat. Egy év is nagyon kevés idő egy B2-höz. Idő kell amíg bővül a szókics, stb
dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én viszont az olasznál vettem észre, hogy nagyon sok szót vagy tudok, vagy hasonlít az angolra és így megértem a könnyebb szövegeket elég könnyen.

Valóban könnyebb középfokig/ kevesebb időbe telik eljutni belőle arra a szintre, mint németből?

dec. 5. 19:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Kinek melyik a könnyebb. Írásaidból nézve neked szimpatikusabb az olasz, ezért neked az könnyebb lesz. Ha nem fog tetszeni a német akkor nehezebben fogod beszippantani. Hamarabb megeszed a tökfőzeléket mint a meggylevest?
dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából egy hajszálnyival -főleg az állítólagos könnyebbsége miatt- tetszik az olasz, de tudom, hogy a német, ha nehezebb is, de hasznosabb lehet később.
dec. 7. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát el kell dönteni, hogy mit akarsz. Mit nézel. Könnyebb vagy hasznosabb.
dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!