Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » C1 nyelvvizsgára ezekkel fel...

C1 nyelvvizsgára ezekkel fel tudok itthon készülni?

Figyelt kérdés

- nagy origo tankönyv

- 1000 questions 1000 answers

- let’s discuss it



Jelenleg még szavakat tanulok, egy 3000 leggyakoribb szavas pdf et kezdtem kiírni de a vége fele vagyok és utána folytatnám ezekkel.


Mellette sorozatok mennek.



dec. 14. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És az írás? És a beszéd? Azokat mikor, hogyan fejleszted?
dec. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Origo tankönyvben van írásos feladat.


Beszédet tudom kint mert Hollandiában dolgozom.

dec. 14. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de ott mire használod a beszédet? Biztos, hogy emelt szintű témákat rágsz át célzottan, vagy csak mondjuk vásárolni jársz angolul?...
dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy C1 felkészülési tankönyvet, vagy mintavizsgát, divatos témákról szóló cikkek vannak benne, global warming, gyerekek nem tanulnak meg esni, mert kinti játék helyett a telefont püfölik, a hatcsíkos vadpintyőkék kihalása, olajválság, a feketemedvék uzsonnázási idejének változása, az egyiptomi régészet módszereinek fejlődése, stb. - sokra mész a háromezer szavaddal.
dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4


Oke ertem en hogy speciális témák vannak valamint szövegkörnyezetek.


Megoldás?

dec. 15. 09:00
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

megoldás? tisztességesen, helyesen, valódi módszerekkel tanulni a nyelvet, ha ennyire nem vagy tapasztalt nyelvtanuló, akkor tanárral.

kicsikincs, a C1 nem úgy néz ki, még az origós kamuvizsgán se, hogy bemagolsz 300 szót és visszaböfögöd őket, mert a többi mosogatófiú is jól megért téged így...

a C1re úgy készül az ember, hogy mindenféle témakörökben olvas cikkeket és könyveket, és orrvérzésig gyakorol érvelő és véleménykifejtő esszéket. de ahhoz előbb a nyelvet kéne magas szinten ismerni.

dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokon már több szót tud az ember használni, mint a leggyakoribb 3000 szó.


Milyen szinten vagy egyáltalán?


Ha nem vagy még felsőfokon felesleges kimondottan a nyelvvizsgára készülni, érdemesebb magára a nyelv fejlesztésére koncentrálni.


Én is a cikkekre és az olvasásra szavazok, mivel azokban sokkal inkább megjelennek a valós témák és a valós nyelv.

dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
B2 es szinten vagyok. Origot csináltam pár éve meg, es suli miatt kell a C1…
dec. 15. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!