Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam itthon?

Melyik nyelvet tanuljam itthon?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, németül és angolul nem profin, de tudok. (B2, B1 szint)

Mivel iskolában csak ezekre van lehetőség, szeretnék itthon elkezdeni egy egzotikusabb nyelvet, viszont bajban vagyok: a svéd nagyon tetszik és imádom Svédországot, viszont lássuk be, szinte semmire sem mennék vele, ha nem költöznék ki (ami megtortenhet, ki tudja mit hoz a jövő) a másik 2 opció a francia és spanyol, de itt az inverz verzió fordul elő :hasznosak, de nem igazán szimpatizálok a kultúrával. Ha egy sorrendet csinálnék, hogy nekem mi tetszik, így nézne ki : 1.svéd 2.francia 3.spanyol



2022. aug. 20. 21:39
A kérdező szavazást indított:
Svéd
Francia
Spanyol
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a spanyol tetszik a legjobban. Duolingoval tanulom, már kommunikáció képes vagyok. 😄 Viszont ha nem csak hobbiból, kedvtelésből tanulnál nyelvet, hanem hasznát szeretnéd venni, akkor francia.


A spanyol és a francia is nagyon elterjedt nyelv a gyarmatok miatt, de a spanyol inkább a tengeren túlon, az amerikai kontinensen hasznos.

2022. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Spanyol mindenképpen hasznosabb.
2022. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És hogy tudnám megszeretni ezt a nyelvet?
2022. aug. 20. 22:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs különösebb célod vele,

csak hobbiból tanulnád, akkor azt tanuld, amelyik tetszik: a svédet.

2022. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a spanyolt vele szerettem meg. :)

https://www.youtube.com/watch?v=HIK94_WlqsI

2022. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amugy lehet más nyelveket is megnézni,hátha tetszenek:)
2022. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik kultura,nyelv stb tetszik azt.
2022. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem miért akarsz elkezdeni +1 nyelvet, amikor az első kettőt sem tudod. Nem, a B1-B2 szint NEM tudás. A C1-nél kezdődik a használható nyelvtudás (használható = dolgozni tudsz a nyelven, egyetemre tudsz vele menni stb.). Egyébként a magyar C1 az külföldön csak középfok.


Ma már nem divat azzal flesselni, hogy milyen sok nyelvet tud valaki. Tudj legalább angolul teljesen folyékonyan, meg esetleg még egy nyelvet érdemes de akkor azt is folyékonyan. Három nyelven tudni bénán - epic fail.


De ha már kérdezed: a fenti nyelvek közül egyedül a franciát “érdemes”, egyrészt kulturális, másrészt tudományos, harmadrészt meg olyan okból, hogy a francia az EU harmadik legfontosabb nyelve. A spanyol full használhatatlan, Spanyolországból mindenki menekül, ha mégis Barcelonába mennél dolgozni, ott is angolul fogsz. Dél- és Közép-Amerika meg a spanyol gettó negyedek érdektelenek a számunkra. Akkor már inkább a svéd. Csak már a svéd óvodás is C2 szinten tud angolul, és akkor eljutottunk oda, hogy te viszont nem tudsz angolul (sem). Tanulj meg.

2022. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
75%
Spanyol, sok országban használható.
2022. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!