Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi nehezebb? Egy németnek...

Mi nehezebb? Egy németnek megtanulnia magyarul, vagy egy magyarnak németül?

Figyelt kérdés

dec. 16. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Amennyiben más nyelveket nem ismernek, tökéletesen egyforma a nehézség mindkét esetnél.


Ha a német tud finnül vagy észtül, akkor egy picit könnyebb neki a magyar, ha a magyar tud oroszul vagy perzsául, akkor picit könnyebb neki a német, ha a magyar tud angolul vagy hollandul, akkor sokkal könnyebb neki a német.

dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól a bizonyos magyartól illetve némettől.
dec. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első idegen nyelvként a német nehezebben szerezné be a tananyagokat, és a szórendi szabályokról is nehezebben tudna tanulni, mert az jól el van dugva a tankönyvben (lehet, hogy most már jobb tankönyveket írnak, így ehhez sem kell a kisbetűs részeket böngészni, illetve magyarokkal ismerkedni, majd kísérletezni).
dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően a magyar nehezen tanulható nyelvek közé van sorolva, míg a német messze nincs ott. Alapvetően messze áll egymástól a két nyelv, így "ugyanolyan messziről" indul mind a német, mind a magyar tanuló. A magyarban azonban több az eset (németben van 4, a magyar talán 17-20 esetet különböztetünk meg? ebben nem vagyok biztos), a germán nyelvet beszélők körében a magánhangzó-harmónia is sokszor fejtörést okoz, nekik nem jön úgy zsigerből mint nekünk. Valamint ( ez feltevés a részemről) szerintem agglutinációról könnyebb átszokni prepozíciókra, mint fordítva, ugyanis nekünk ösztönös, hogy jel után jön a rag, míg más anyanyelvű tanulók esetén sokáig biztosan végiggondolják, hogy nem gyereknekek, hanem gyerekeknek stb.
dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: A német nyelvben más nehézségek vannak, mint például az esetrendszer, a több igeidő és a főnevek neme.
dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy német nyelvtanuló a magyar nyelvről:

[link]

dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5 ebből az esetrendszert pont említettem, több igeidő alatt nem igazán tudom, mire gondolsz. Egyedül múltidőből van 3, abból 2 nem sokban különbözik egymástól, a harmadikat pedig legtöbbször már nem is használják (társalgáskor meg pláne).

Ha már igeidők, az angol sokkal bonyolultabb ezen a téren, legalábbis az én véleményem szerint.

dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Mivel magyarul teljesen felesleges megtanulni, ezért a motiváció hiánya miatt magyarul nehezebb tanulni.
dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem személyiségfüggő. Kinek mi nehezebb vagy könnyebb egy nyelv elsajátítása, nem mindenki egyforma. Azt biztosra vehetem, hogy a mindkét nyelvnek egyik legszembetűnőbb esete, aminek jelentése könnyen megjegyezhető,a tükörszavak/szó szerinti szavak (tükörfordítás), ami nagyjából hasonló jelentésük van, de ettől függetlenül eltérhetnek egymástól (pl: Leopoldstadt - Lipótváros, Bahnhof - Pályaudvar, )
dec. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!