Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia és japán nyelv...

A francia és japán nyelv közül melyiket könnyebb megtanulnia egy magyarnak?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam mindkettő nehéz.

Elsősorban olyanok válasza érdekelne, akik legalább egyik nyelvet tanulták a 2 közül, de ha mindkettőhöz volt szerencséje annál jobb.



2021. aug. 10. 11:01
 1/9 anonim válasza:
70%
A francia talán egyszerűbb nyelvészeti szempontból haha
2021. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

A francia nagyon eltér a magyartól, bizonyos szempontból egy spanyol, olasz, portugál vagy német talán könnyebben tanulja. Míg a japán esetében sok hasonlóság van (ha az írásrendszert nem nézzük). Mint például sok nyelvtani szabály esetén hasonló a szórend, meg ragozó nyelv (mint a magyar is bár azt nem tudom, hogy a francia az ragozó vagy izoláló-e). A japán esetében nagyon kicsi a hangképzésbeli eltérés, legfeljebb köztes hangok vannak. Mint például az R hang az r-l között van (közelebb az L-hez), az U pedig u-ü között valahol, az A meg a-á között mozog. Az F és W hangok pedig csak annyiban mások, hogy ajakérintés nélküli hangok. Oh majdnem kifelejtettem a "pösze" Sh hangot amit könnyű képezni, csak az ajkaidat úgy kell formálni mintha i hangot akarnál képezni, de közben Sh-t mondasz.

A lényeg az, hogy a japán bizonyos értelemben könnyebb. (az írás/olvasás pedig személyenként változik, hogy mennyire könnyű)

2021. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
A japánt jóval könnyebb.
2021. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Mindegyik könnyű egyetekmeg
2021. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Általánosságban a nehézség embertől és anyanyelvtől is függ.

De ugyan úgy van nehézségbeli különbség két nyelv között.

Mondjuk egy Orosz és egy Angol között is van nehézségi különbség.

2021. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

A franciához nem kell megtanulni egy teljesen új írásrendszert, ez nagy könnyebbség a japánhoz képest. A helyesírás kacifántosnak tűnik, de valójában a kiejtés (pl. az angollal ellentétben) egészen következetes és kiszámítható, hamar belejön az ember. A hangképzésben pedig csak az R nehéz szerintem.

A nyelvtana nagyon eltér a magyartól, de nem nehezebb ezt sem megtanulnunk, mint mondjuk a németet vagy a spanyolt.

2021. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

#6

Azért az új írásrendszer megtanulása is emberenként változó, hogy nehéz-e. De főleg azoknak nehéz akik minden áron foggal körömmel ragaszkodnak a latin betűkhöz, bár nekik még a görög vagy cirill írás is rémálom.

2021. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
6-os vagyok, igazán nem értem miért lett lepontozva a válaszom. Franciául beszélek, a kérdezőt ez (is) érdekli.
2021. aug. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Én franciát és japánt tanultam egymás mellett, és csak a japánt sikerült folytatnom, a franciát sokkal nehezebbnek találtam, és meguntam. De szerintem ez ember függő, kinek melyik tetszik és megy jobban. :)
2021. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!