Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreai nyelvet hogyan...

Benedekck kérdése:

A koreai nyelvet hogyan tudnám autodiktata módon tanulni eredménnyel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2 hónapja kb. hogy elkezdtem szabadidőmben tanulgatni a koreait. A 한글-t már egyre gyorsabban tudom olvasni / írni, azonban nem nagyon találok olyan módszert, amivel biztosabb talajt tudnék adni a tanulásomnak. Úgy értem ezt, hogy találtam már könyvet a nyelvtanra (Osváth Gábor - Koreai nyelvkönyv) de úgy érzem fontosabb lenne először szavakat tanulnom, mintsem magát a nyelvtant, és utána a szavakat. Ha lenne jó szókincsem akkor azzal már eredményesebben is tudnám gyakorolni a nyelvtant (gondolom én).

Az első kérdésem az, hogy egyáltalán életképes ez az elgondolás? Továbbá, ha igen, akkor hol tudok elsősorban neten találni valami olyan szótárat, ami erre megfelelő?

Plusz egyébként mit gondoltok az Osváth-féle könyvről? Valakinek valami tapasztalata azzal kapcsolatban?


18F



dec. 19. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok javasolni, hog, az első pár szó után, ha képes vagy alap mondatokat mondani, akkor már ne szavakat tanulj, hanem a szavakat szövegkörnyezetben/kifejezéseket.
dec. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es ez micsoda? :o
jan. 2. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:

#3/Kérdező:


Az idióta baromállatja belinkelte neked a Wikipedia főoldalát koreaiul. Még az is meghaladta a képességeit, hogy legalább a koreai nyelvről szóló szócikket linkelje.


*************************


Van pár forrásom amik jók koreai tanuláshoz, de ahhoz az otthoni gépem kell. A héten biztos haza tudok ugrani (még nem tudom, hogy pontosan mikor), összeírok majd párat.

jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az első azt írta, hogy

- ne szavakat tanulj, hanem a szavakat szövegkörnyezetben/kifejezéseket


ehhez pont jól használható pl. a koreai nyelvű wiki, úgyhogy van értelme az idióta baromállat linkjének...

jan. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!