Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség idegen nyelv...

Mi a különbség idegen nyelv esetén (pl. angol) az "ANGOL SZAKOS NYELVTANÁR", az "ANGOL NYELV ÉS IRODALOM SZAKOS (KÖZÉPISKOLAI?) TANÁR" között?

Figyelt kérdés

dec. 22. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Csak a nyelvi részét tekintve nem sok.

Mindkét szakon megtanítják a megfelelő módszertanokat, nyelvészeti dolgokat.


Amit ESETLEG fel lehet hozni különbségnek, az a szint.

Az angol nyelv és irodalom szakos tanárnak adott idő alatt 2 tantárgy ismereteinek az átadását kell megtanulnia, így elkerülhetetlen.

Az angol szakos nyelvtanárnak viszont nem kell semmi másra koncentrálnia a képzése alatt, csak és kizárólag az angol nyelv átadásának tudományára.


A különbség inkább a nyelv elméleti háttérismereteiben lesz. Az angol szakos nyelvtanár közelebb lesz az anglisztika szakos nyelvészek tudásához.


De a tanári szakmában magában, a középiskolai tanárként szükséges tudásban és ismeretekben NINCS különbség, a fent említettek nem fognak látszódni.

dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Valaha régen, amikor a nyelvvizsga még csak közép- és felsőfokú volt mindenféle betű és szám nélkül, az angol /orosz/ szakos nyelvtanári diploma főiskolai végzettséget jelölt és általános iskolában taníthattál vele. Ha középiskolában is óhajtottál volna tanítani, el kellett végezned az egyetem kiegészítő szakát, no, az adott angol (esetemben orosz) nyelv és irodalom szakos középiskolai tanári diplomát. Gondolom, az egyetem nappali tagozatán is ezt lehetett megszerezni. (Akkoriban a főiskolán még kétszakos képzés folyt, így lett a diplomám történelem-orosz szakos általános iskolai tanár.) Tudásban a főiskola (szerintem:) erősebb gyakorlati, módszertani képzést biztosított.
dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!