Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék angolul megtanulni,...

Szeretnék angolul megtanulni, de sajnos magántanárra nincs annyi pénzem. Mit tudtok javasolni? (milyen könyv vagy appok pl duolingo alkalmasak erre? Kommunikációs szint a cél)

Figyelt kérdés

dec. 23. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
0-ról indulnál?
dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Szinttől függ, ha 0-ról indulsz akkor duolingo jó lehet, majd érdemes pl. sorozatokat angolul nézni, angol felirattal (közben szótárazva, szóval olyannal érdemes kezdeni, amit már láttál). Esetleg valamilyen multiplayer játék is szóba jöhet, ahol kommunikálni kell egymással
dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 0 ról indulsz, én ilyesmit javasolnék: [link]

Nyelvtanra, hogy jobban értsed, ez tökéletes: [link]

Utána olyan csatornák, amik kifejezetten nyelvtanulásról szólnak:

https://www.youtube.com/@Thelinguist

https://www.youtube.com/@LucaLampariello


Közben keressél valami egyszerű könyveket, amikből jól lehet tanulni. Harry Potter például ilyen.


Ha ezek megvannak, akkor mehetnek sorozatok, ilyesmik. De 0 ról, ez a folyamat több év.

dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem teljesen a 0-ról indulnék, rengeteg szavat tudok meg alap mondatokat is.köszönöm az eddigi válaszokat :)
dec. 23. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha teljesen 0-ról indul ezek még nehezek lehetnek. Érdemesebb könnyített, nyelvtanulóknak szóló könyvekkel kezdeni az olvasást. Harry Potter is jó, de én azt ezek után csinálnám.


Én a BBC learning english oldalt használom, viszont nekem már van annyi tudásom, hogy megértem a magyarázatot.


5 perc angolt ismerem még, nem nagyon használom, de ahogy látom sokféle anyag van fent. (Azért íro, hogy nem használom, mert nem tudom mennyi hiba van benne.)


Én először nem sorozatokat néznék, hanem rövidebb videókat, mert elég nehéz ennyi időn keresztül koncentrálni és az álland szótárazás el tudja venni a kedvet. Úgy érdemes a sorozatnézést ha már csak pár szót kell kiírni, a többit érted, mivel így élvezni is tudod és fejlődni is tudsz. Azt mondják az a jó, ha kb. a 80%-át már megérted.


Angol nyelvtanítós youtube videónál rengeteg anyag van fent, de ha semmit nem értesz, akkor nem biztos, hogy jó ötlet angol anyanyelvűvel elkezdeni, inkább olyan kellene, ami magyarul magyarázza el, vagy összenézni egy tankönyvvel. (Pl a fentebb említett Dohár félével.)


A szavak megtanulásához ankit használok, de azt te úgyis meglátod, hogy hogyan tudsz könnyen szavakat tanulni.


Ami szerintem a legfontosabb: Ha te találsz valamit, ami neked beválik, hasznos, akkor mindenképpen csináld, ne örődj azzal, ha más azt mondja, nem jó.

dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
dec. 25. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!