Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják, hogy az angol...

Miért mondják, hogy az angol könnyebb a németnél?

Figyelt kérdés
Nekem a német sokkal könnyebben ment, mint most az angol.
dec. 23. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Az angolban nincsen neme a főneveknek, amire a németben egy egész ragozási rendszer épül.

Az angolban lényegében nincs igeragozás sem, a németben meg elég kiterjedt igeragozás van.

dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert a többségnek az, pl. németben a ragozás azért elég nehéz és a névelőnél sem könnyű, hogy sok szabály nincs rá, ezekkel az angolban nem kell foglalkozni. Összességében szerintem jóval könnyebb a nyelvtan és az is segítség, hogy önkéntelenül is több angol szöveggel találkozik az ember, amiből szintél lehet tanulni nem tudatosan is akár.

De biztos az is közrejátszik, hogy nekem az első idegennyelvem az angol volt, németül csak 9-ben kezdtem tanulni. Azt szokták mondani, hogy az általában kevésbé küzd vele, akinek ez az első idegennyelve.

dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én némettel kezdtem ált. isk. 3. osztályától és gimi 2 évfolyamán már nyelvvizsgáztam. Gimi I. évétől jött az angolt, jóval könnyebb volt megtanulni és gyorsabban is haladtam.
dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!