Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol vagy a német a...

Az angol vagy a német a könnyebb? Miért?

Figyelt kérdés
dec. 15. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kinek?

Ha neked, akkor mondhatnál pár dolgot magadról, milyen egyéb nyelveket beszélsz, mi a kötődésed az egyik vagy másik nyelvhez, mik a korábbi tapasztalataid ezekből a nyelvekből. Milyen szintről beszélünk, stb...


Vagy ha egy átlag német szemszögéből, akkor a német könnyebb.

dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés így, leegyszerűsítve nem megválaszolható. Egészen a felsőfokú nyelvvizsga szintjéig, és az addig tartó úton bármely köztes szintre is angolból könnyebb eljutni, mint németből. Onnantól viszont angolból az anyanyelvi szint felé továbblépni egy magyarnak már jóval nehezebb, mint németből. Ha egy magyar anyanyelvű ember felnőtt korában, felsőfokú nyelvtudással kikerül német nyelvterületre, akkor néhány év alatt eljuthat egy olyan szintű nyelvtudásra, hogy a született németek sem veszik észre, hogy nem német (nekem több ismerősöm is elérte ezt). Ugyanez angolból szinte lehetetlen. Én találkoztam Nagy-Britanniában olyan emberrel, aki már 25 éve kint élt egy született brit nő társaként, majd férjeként, egész nap száz százalékban britekkel körülvéve, és még én is meghallottam a beszédéből két mondat után, hogy nem született brit. Angolból az anyanyelvitől megkülönbözhetetlen kiejtés elérése egy magyarnak szerintem a legtöbb embernek csak akkor lehetséges, ha az illető már gyerekkorában nyelvterületre kerül. S ehhez még hozzáadódik az is, hogy az irodalmi angol a magyarhoz képest irdatlanul nagy szókincset használ, s egy-egy szónak a gyakran több tucatnyi szinonimája körében a jelentésbeli árnyalatok között helyesen különbséget tenni egy külföldinek szinte lehetetlen kihívás. Egy magyar nagyon valószínűtlen, hogy el tud jutni angolból olyan magas szintre, hogy mondjuk egy angol verset vagy egy irodalmilag igényes angol regényt eredetiben ugyanolyan mélységben megértsen, mint egy művelt, született brit ember.
dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarként szerintem is könnyebb németül jól megtanulni. Több a hasonlóság a két nyelv között. Én pl. imádom a német összetett szavait, amik hasonlítanak a magyarra.
dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem német. A névelőket, a ragozást, mondatszerkesztést, a kiejtést, az igeidőket, passzívot stb. nekem gyerekjáték volt megtanulni, szavakkal sincs bajom, B2-ig úgy repültem mint egy álom.

Angolból a mai napig 4 igeidőt használok, a mennyiből? 12-14? A többi nyelvtani módot, passzív stb. igyekszem kerülni. Fogalmam sincs egyikről se, addig értem míg gyakorlom, aztán elkezdek beszélgetni valakivel angolul és max tényleg 4 igeidőt használok. Azt is rendszerint rosszul...A rengeteg kivételt a mai napig nem tudom. A kiejtésemen én magam is röhögök. Utálom is mint a xart rendesen. :D

B2 meg van ebből is, elbeszélgetek én, de a nyelvtanom nem jó és nem is akarok vele foglalkozni, mert ha magyarul magyarázzák el, akkor sem értem. Hát lehet ehhez is kell azért érzék, mint a matekhoz. :D

dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!