Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német vagy az angol a...

A német vagy az angol a könnyebb nyelv szerintetek? Miért?

Figyelt kérdés

dec. 14. 23:42
A kérdező szavazást indított:
Német
Angol
37 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

A német. Mert megtanulod az alapokat meg a ragozást, úgy írsz, ahogy ejtesz, aztán onnantól kezdve csak beszélni kell, meg filmeket nézni németül és folyékonyan fogod tudni. Sok átvett szavunk van a németből, az összetett szavak is hasonlóan vannak képezve a két nyelvben, kulturálisan is minimális különbség van, ami miatt valamit németül máshogy fejeznél ki, mint magyarul.


Az angol ezzel szemben eleinte könnyű, aztán ha az alap makogásnál magasabb szinten akarod beszélni, jön az egyre több nehézség pl. a sok igeidő, a még franciánál is kevésbé fonetikus írás, a sok rögzített kifejezés, illetve maga az angol kultúra is távolabb áll tőlünk, arra is rá kell érezni, hogy normálisan tudj folyékonyan angolul beszélni.

dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az angol, bár ez szubjektív. Én angolt tanultam legelőször így ahhoz is voltam szokva.

Gimibe jött be a német és nagyon szenvedtem vele. A tanár meg nagyon szigorú volt és mindenért lecseszett, úgyhogy teljesen elvesztettem a motivációmat is, hogy felvegyem a harcot a némettel.

dec. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az angolra szavaztam, de valójában nem a nyelv könnyebb, hanem az adott körülmények miatt (hogy mindenhonnan az folyik) azt könnyebb tanulni.


De egyébként az angol az elején könnyebb (ha a kiejtést beveszi a gyomrod :) ), kb. B2 szintig, a német meg kb. pont ugyanaddig a szintig nehéz, aztán egyre könnyebb.

dec. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, hogy tanulod-e mindkettőt, illetve milyen sorrendben. Én németül kezdtem, nekem az egy szép, logikus, szabályozott nyelv, persze a névelőket leszámítva, azok kapják be. De utána az angolban én nagyon sok ideig nem mondatokat láttam, hanem szavakat egymásra hányva.

Egy barátom angollal kezdett. Neki meg nagyon nehéz volt átállni a mindent szabályozó német nyelvre.

De hogy ha csak az egyiket tanulod, akkor szerintem az angol egyszerűbb. Már csak azért is, mert mindenhonnan az folyik, már simán tévénézéssel is gagyog a hat éves unokaöcsém. Rendes normális angol mondatokat rak össze, pedig soha nem tanulta.

dec. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Én kb egyszerre kezdtem őket. Előtte egy harmadik, újlatin nyelvet tanultam. Az angol könnyebb. Angolból C1, németből B2 szinten vagyok.
dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Thunderfairy ***** válasza:
30%
Az angol a könnyebb. Angol után tanulva viszont megszenvedni a némettel azt sokkan mondják. Egy nyelv tanulásnak pont úgy kell lennie mint az angol hogy elöszőr könnyű legyen és utána nehezedjen.
dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

"Egy nyelv tanulásnak pont úgy kell lennie mint az angol hogy elöszőr könnyű legyen és utána nehezedjen."

Álmaidban. Nem minden nyelv ilyen és kész. Ez van. Függetlenül attól, hogy neked mi tetszene jobban.

Egyébként is, hogy melyik nyelv mennyire könnyű az elején, eleve attól is függ, hogy ugyanolyan írást használ-e, mint az anyanyelved, vagy egy vadiújat kell megtanulnod az adott nyelv tanulása során: ha ugyanazt használja, nyilván eleve sokkal könnyebb dolgod van, mint annak, akinek az anyanyelve egy egész másikat használ.

dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Én először angollal kezdtem de egyszerűen nem tanultam meg beszélni... Pedig eskü már mindent megpróbáltam. A németet mostanság kezdtem el, és már jobban beszélek németül mint angolul... Szóval nekem a német a könnyebb. De ez nyilván szubjektív
dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sok embert ismerek, aki a némettel kezdett és angolul tanult meg gyorsabban/jobban/előbb. Egy embert ismerek, aki angollal kezdett és németül tanult meg gyorsabban/jobban/előbb.


Általánosságban az angol könnyebb a többségnek. De kivételek mindig vannak.

dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%

"Sok embert ismerek, aki a némettel kezdett és angolul tanult meg gyorsabban/jobban/előbb. Egy embert ismerek, aki angollal kezdett és németül tanult meg gyorsabban/jobban/előbb."

De hány embert ismersz, aki némettel kezdett, és hányat, aki angollal? Mert ha az ismerőseid 90%-a némettel kezdett...

Mindenesetre azért lehet ez, mert az angol sokkal hasznosabb (hiszen az folyik a csapból is, nem a német), így sokkal több ember sokkal motiváltabb arra, hogy angolul megtanuljon, mint arra, hogy németül - főleg akkor, ha a szülei annak idején úgy döntöttek, hogy a német legyen az első idegen nyelve az iskolában, így az angoltanulástól kvázi elzárták őt 9-10 éves korában: 9.-esen már úgy ki van éhezve az angolórákra, hogy csak na - főleg, mert addigra a németből már pont elege van (amiatt, hogy az az elején nehezebb, tehát már évek óta szenved a ragozásokkal, a szórendekkel, plusz egy-két nem nagyon szimpatikus tanáron is túl van már, stb., úgyhogy alig várja, hogy "új életet kezdhessen" az idegen nyelvek tanulásában). Márpedig a motiváció mindent visz.

dec. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!