Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol: egyszerű múlt és...

Angol: egyszerű múlt és "perfect-es múlt" megértése-begyakorlása?

Figyelt kérdés

Milyen módon, milyen tananyaggal érthető meg, gyakorolható be legjobban, hogy aki jópár éve gyakorolja az angol nyelvet, megértse a sima és a "perfect"-es múlt idő közti eltérést és hogy melyiket mikor kell alkalmazni?

Ehhez több könyvet, tananyagot, netes olvasnivalót is ajánlhattok.



dec. 26. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én most pont ezt gyakorlom és nekem a gyakorlófeladatok segítenek. Nyilván előtte el kell olvasni, hogy melyiket mikor kell, de a feladatokon keresztül nekem jobban megy.

Könyvnek nekem a Cambridge advanced english in use vált be.


[link] ezeket csinálom.


Még a BBC learning english is jó: [link]

[link]

[link]


Nekem amúgy az segít, ha nem a magyarhoz próbálom hasonlítani, hanem a mondatban keresek valamit, ami alapján el tudom dönteni, hogy melyik.

dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Könyvnek nekem a Cambridge advanced english in use vált be."

Van ilyen című könyv?

dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettes: Igazad van, elírtam, Advanced grammar in use a címe, nem tudom miért írtam english-t. Cambridge a kiadó.
dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így utólag kissé értetlenül szemlélem a kérdést, mert az

"egyszerű múlt és "perfect-es múlt""

közötti különbségről szól, de ványadt agyam szerint a perfect-es múlt az a past perfect, azt meg magában megérteni vagy az egyszerű múlttal összehasonlítva különbséget tenni, hát, bocs, nem egy nehéz dolog. Többnyire teljesen egyértelmű, hogy mihez képest előidejű, bár néha áll magában is, amikor csak az előtte írott mondatokhoz képest előidejű.

dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha két esemény van, az időben korábbi perfect, a későbbi simple.

He had left the scene by the time the police arrived.


Ha "hatása volt", pont, mint present perfectnél. Ha jelenre átültetve perfect, akkor a múltban is az.


I have lost my wallet - mondom most magyarázatként, hogy miért nem hoztam a pénzt.


I had lost my wallet, so I couldn't give him the money - mesélem valakinek néhány nappal később.

dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!