Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez gáz 8 hónap alatt(német)?

Ez gáz 8 hónap alatt(német)?

Figyelt kérdés
Hogy valaki középhaladó szintre jutott csak?

dec. 27. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen körülmények között. Meg hogy egyáltalán mit nevezel középhaladónak...
dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy héten egyszer járok tanárhoz és másfél órát tanulok ott,ő mondta,hogy ezen a szinten vagyok.Illetve sokszor próbálok otthon tanulni napi 25 szót magamtól,általában nehezen jegyzem meg a szavakat
dec. 27. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézel kontextust a szavakhoz vagy csak random tanulod őket? Ha 25 sok, akkor tanulj csak napi tizet, ha az sem, akkor csak ötöt.


Semmi sem gáz, mindenkinek megvan, hogy milyen gyorsan halad. Viszont függ a befektetett munkától is, nyilván, aki sokkal többet tud vale foglalkozni (és önmaga számára hatékonyan tanul) az gyorsabban fog haladni.

dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Egy héten egyszer járok tanárhoz és másfél órát tanulok ott"

Szerintem így nem elég intenzív. Kétszer ennyi kéne.


"ő mondta,hogy ezen a szinten vagyok"

Akkor kérdezd meg tőle, hogy mit ért ez alatt. A1, A2, B1, vagy micsoda?

De mondjuk ő bármit mond arról, hogy hogyan haladsz, mennyire jól megy, stb., azt fenntartással kezeld, hiszen érdekében áll azt mondania, hogy minden rendben, ha továbbra is pénzt akar látni tőled...


"Illetve sokszor próbálok otthon tanulni"

Ne "tanulni" akarj otthon, hanem egyszerűen csak használni a nyelvet. Bármire. De rendszeresen, minden nap. Mondjuk minden nap legalább 15-20 percet foglalkozz vele. Amikor épp kedved van, persze lehet többet is, de ne tedd túl magasra a lécet, mert csak túlterhelődsz és elmegy a kedved az egésztől, ha folyton úgy érzed, hogy már megint nem sikerült összehozni a napi penzumot.


"napi 25 szót magamtól,általában nehezen jegyzem meg a szavakat"

Napi 25 új szó túl sok. És eleve nem biztos, hogy jó a módszered... Egyáltalán honnan veszed a szavakat? Miért pont azt a 25 szót, amelyiket?

dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán honnan veszed a szavakat? Miért pont azt a 25 szót, amelyiket?"

Egy könyvből tanulom,amiben a leggyakrabban használt szavak vannak(állítólag),ezek témákra vannak bontva,pl.utazás,bevásárlás,stb.


"Nézel kontextust a szavakhoz vagy csak random tanulod őket?"

Nem nézzek hozzájuk

dec. 27. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Az baj ha nem nézel. Egy nyelvet nem lehet úgy megtanulni, hogy random szavakat tanulsz meg. Attól, hogy a könyvre az van írva, hogy a leggyakrabban használt szavak, attól az még a te agyadnak nem fontos és el fogja felejteni.


A gyakori szavak azt jelentik, hogy gyakran hallod, látod, használod őket. Hármas vagyok, akkor legyen csak napi pár szó, nézzél velük mondatokat, youtubeon videót (ha van, nem kell az egészet megérteni, csak hogy lásd, hogyan használják), alkoss velük te magad mondatokat. Ja és mielőrtt elfelejtem az ismétlés nagyon fontos.

dec. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Napi 10-15 szó az, amit tényleg meg lehet tanulni.

Ne magolj olyan sok szót, inkább vegyél a szintednek megfelelő munkafüzetet, és gyakorolj abban.

Mindjuk én a ChatGPT-vel írattam magamnak feladatokat a meglévők alapján.

dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 4 éve dolgozom Németországba de aligha tudok beszélni... Úgy mentem ki hogy ja meg nein.. most meg már hivatalokban nagyjából...tudok beszélni
dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!