Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik angol nyelven olyan...

Létezik angol nyelven olyan magazin, ami kifejezetten nyelvtanulóknak szól?

Figyelt kérdés

jan. 1. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gimis voltam (20 éve 😀) angol tagozaton, akkor az angol tanárok ajánlgattak nekünkeredeti angol újságokra előfizetéseket,amik elvileg nagyon hasznosak voltak nyelvtanuláshoz, de sajnos nem emlékszem a címükre.

Viszont olyan biztos létezik, hogy "5 perc angol", az 100%-ban nyelvtanulóknak szól, csak az nem elejétől végéig angol, vannak benne kétnyelvű cikkek is.

jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért az egészen más, az eredeti angol újságokban nem ügyelnek az egyszerű mondatokra, satöbbi. A nyelvtanulóknak szóló kiadványok nehézségi szintje korlátos.

De szerintem is inkább rendes újságokat, lapokat kéne olvasni. Én mondjuk a natgeot szoktam ajánlani, meg valami (ingyenes) politikai lapot a netről. A 90-esekben olcsó volt a Guardian, 200 Ft körül adták, kb hetente jártam egy újságosnál a Ferenciek terén a buszmegálló mögött az árkádokban, ott mindig vettem egyet. Legalább egy kifejezést tanultam a stószból, a qwango-t. :D


A Newsweek-et adták diákoknak olcsón (hehe) akkor de ahhoz is hárman finanszíroztunk egy példányt egy évre, mondván, hogy elosztjuk.


Hát ezt már csak humornak, de rögtön ez jutott eszembe a "kifejezetten nyelvtanulóknak" kritériumról:

[link]

jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Annó erre fizettem elő a C1 előtt. Inkább b2ig jó, mindenesetre szórakoztatott.

jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!