Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért így van? Nem értem.

Miért így van? Nem értem.

Figyelt kérdés
Er wird operiert. Wann wirst du operiert? Nem kéne egy es bele? Wann wird es dich operiert? Illetve itt miért nem az ein koncert lesz az alany? Es wird in Esztergom ein Konzert organisiert. Miért nem így lesz: Ein Konzert wird in Esztergom organisiert. Az egy koncertet a tárgy.
jan. 1. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nos, látom, a gyk segítségével akarod egy ideje megtanulni a németet.

Egész alacsony szinten kezdted és már a passzív van terítéken.

Remélem, rendben haladsz a kurzussal.


Az első mondatokban miért gondolod, hogy kellene es? Milyen funkciót töltene be, s mire utalna?

jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolom így, mert nem látok benne tárgyat. Azt tanították, hogyha nincsen tárgy, akkor kell az es.
jan. 1. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Tárgy nem minden mondatban van, magyarban sem.
jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Találtam egy másik könyvet és rájöttem, hogy az első kettő miért van így. De a koncerteset még most sem értem.
jan. 1. 16:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egy "koncertet" - nél az lesz a tárgy, nem?
jan. 1. 16:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet magyarra fordítva tanulni a német nyelvtant!
jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem. De a könyv azt tanítja, hogyha nincs a mondatban a kit-mit kérdésre megfelelő szó, akkor kell az es. Ezt eltudnád magyarázni, hogy miért így van ebben a mondatban német logikával?
jan. 1. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
azét van így, mert nyelvtanilag így helyes, és te azért nem érted ezt meg, mert valami online letöltött szrral pazarlod az időd, ahelyett hogy elmennél képzett szakemberhez aki segít megtanulni a nyelvet, mert ugyebár a nyelvtanár az egy teljes összeesküvés a társadalom ellen és csak a pénzedre pályázik... (de azért arra jók lesznek, hogy itt gykn hülyítsd őket a retardált feltevéseiddel)
jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell "es", mert az er wird operiert azt jelenti, hogy ő (férfi) van operálva, azaz operálják. Passzív szerkezet.

Minek kellene egy "es"?

A koncertes példád jó, mindkettő mondat helyes. Ein Konzert wird organisiert. Egy koncert van szervezve, azaz egy koncertet szerveznek.

Es wird...ez stilisztika és hangsuly kérdése, a németben máskor is van, hogy es lép a mondat alanya helyére, pl. es gibt...

Szóval es wird ein Konzert organisiert ugyanazt jelenti, talán jobban a tényt hangsúlyozzák vele, hogy szerveznek egy koncertet.

Míg a másikban jobban hangsúlyozzák, hogy egy koncertet és nem egy színdarabot szerveznek.

jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!