Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az angol nehezebben megy,...

Ha az angol nehezebben megy, mit válasszak második nyelvnek?

Figyelt kérdés

Angol B2 simán ment pár éve, most viszont “újra” elővettem és a C1-re készülök belőle, viszont az apróságokon sokszor hibázok még.

Szeretnétek egy második idegen nyelvet elkezdeni az angol mellett ami hasznos is lehet a jövőben (akár csak egy B2-es szinttel is)

Ti milyen nyelvet ajánlanátok és miért?



jan. 2. 20:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Belenéztem pár hétig több nyelvbe is:

-német: hasonló, de nem állt rá az agyam és sok angol szót németesen kezdtem írni (“sch” stb.)

-orosz: egyszerűnek tűnt, a cirill abc-t is gyorsan megtanultam, viszont mindenhol azt olvastam, hogy a nyelvtanja nagyon durva

-olasz: sok szó hasonlított az angolra, könnyű volt tanulni, gyorsan is haladtam, viszont mindenhol azt olvasni, hogy nem túl hasznos nyelv

jan. 2. 20:59
 2/5 anonim ***** válasza:
Francia? Spanyol?
jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én spanyolul tanulok az angol mellett, az angol 10-szer tanulhatobb nyelv. Az angol nyelvtan nem egy bonyolult dolog, könnyen érthető, és bár vannak apróságok, de kis rutinnal az ilyen hibákat könnyen át lehet ugrani.

Illetve még, ismételni nem szégyen, még az egyszerű igeidőket sem!:)

jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Francia, ha az angolodon is akarsz vele dobni. A C1-es angol szókincs az a francia alapszókincs mert rengeteget vett át az angol a franciából (jó ideig a nemesek ezt használták angol helyett).


Az olasz se rossz, szintén a latin miatt, de inkább közvetetten.

jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"-olasz: sok szó hasonlított az angolra, könnyű volt tanulni, gyorsan is haladtam, viszont mindenhol azt olvasni, hogy nem túl hasznos nyelv"

Ha az olasszal csak ennyi a baj, akkor spanyol! :)

jan. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!