Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen intenzitással kéne...

Milyen intenzitással kéne idegennyelvet tanulni nulláról hogy 3 hónap/félév alatt meglegyen egy középfok C?

Figyelt kérdés

Németet tanultam amit külföldöm tudtam csak begyakorolni hasznosítani mert ott hajnaltól lefekvésig mást sem hallottam. Itthon előtte csak nyelvtant alapozott meg egy magántanár, de egy anyanyelvi német szöveget se értettem meg ha lejátszottak hanganyagot.

Külföldön sikerült annnyira feltornázni hogy megértetem magam és másokat de pl tv ben zeneszámokban szinte semmit. Csak nagyon bugyuta zenéket. Vagy azt sem ha egymással beszélnek.

De haza is jöttem itt meg az angol kéne mindenhova.

Szinte az abc-től kell kezdenem, a nyelvtani rész talán audidaktaként is megtanulható.

Nqgyon gyorsan szeretnék munkahelyet váltani csak esténként lenne egy órám mert teljesen kimerít a munka vagy hétvégente csak.

Gondolom igy soha nem fogom tudni megtanulni a nyelvet de 3 honap alatt minimum alapfok c kéne!!



jan. 5. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Itt kéne egy kis pontosítás.


Mit is értesz a "c" alatt?

Mert a kérdésben említesz "középfok C"-t utána a szöveg végén "alapfok c"-t.

Ez viszont enged élni a gyanúval, hogy nem tiszta a mondandó.


"C" alatt te mit értesz?


1. A C-típusú nyelvvizsgát:

[link]

Ahogyan a link is írja, az A volt a szóbeli, a B volt az írásbeli, a C volt a komplex.

Tehát te azt akarod mondani, hogy középfokon, de legalább alapfokon tudni akarsz írni-olvasni-hallgatni-beszélni?


vagy


2. C fokozatú, azaz C1-C2 SZINTŰ nyelvvizsgáról?

[link]

Ugye az A1-A2 az alapfokú, B1-B2 a középfokú, C1-C2 a felsőfokú (nagyjából, de a linken mindegyikhez le van írva).

És te itt gondolsz arra, hogy C1 szintnek magának szeretnéd a közepét/alját elérni?

jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3 vagy 6 hónap alatt szeretném a kozepfok c-t(irás és szóbelit középfokon)


De 3 hónap alatt MINIMUM az alap C-t(komplexet)

(Ezzel talán már lenne esélyem pályázni másik munkahelyre)

jan. 5. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, így már tisztább. Tehát a C alatt a komplex nyelvvizsga típusra gondoltál, nem szintre.


Na így már viszont sokkal barátságosabb és kivitelezhetőbb.


Legelső körben azt tudd: NE a nyelvvizsgára hajts! Szintfelmérésre persze jó, de a tényleg jól fizető cégek soha a büdös életben nem fogják elkérni a nyelvvizsga papírokat, egyszerűen letesztelik az interjún egy kis beszélgetéssel, vagy már előszűrésként valamilyen teszttel, stb.


Nos...


A 3 hónapot engedd el. Az alapfok megvan 2 hónap alatt, de utána jön a kicsit nagyobb ugrás a B2-höz, arra már kell a dupla idő. Tehát inkább a 6 hónapot lődd be a kezdetektől fogva.


Az első, hogy keress egy alap tananyagot.

Amit én nagyon tudok ajánlani, az a New English File tankönyvcsalád. Az első pillanattól fogva nagyon jól vezeti fel a dolgokat, valóban az egyszerűekkel kezd. Fokozatosan épít, szinte egyáltalán nincs benne olyan, hogy valamit megemlítene, amire majd csak később kapsz magyarázatot. Mindig csak olyanokat mutat példának, amit a korábbiak alapján már értened kell.

Szerintem elérhető Z-library-n, nCore-on, vagy egyéb torrent oldalakon (sőt onnan még a hanganyag is). De ha szeretsz kézzel töltögetni munkafüzetet (én is ez a típus vagyok), akkor semeddig nem tart kinyomtatni.


A második lépés, hogy ezeket beoszd és tartsd magad hozzá. Ha napi 1 órát tudsz tanulni, akkor azt ténylegesen tedd is meg. Mert az időd szűkös. Ha pedig néha van több időd is, használd ki.


A tankönyvezés az írás, olvasás, nyelvtanra jó. A következő lépés a beszéd és hallás.

1. Duolingo: Én ritkán ajánlom, főleg nehezebb, szláv és távol-keleti nyelvekhez. De a latin betűs világnyelvekhez, mint angol, német, francia, olasz, spanyol, kiváló. Benne vannak a hallgatós és a beszélős feladatok.

2. Szimpla hallgatás: Kifejezetten ajánlom a ListeningTime ( https://www.youtube.com/@listeningtimepodcast/playlists ) és az Elephant English Podcasts ( https://www.youtube.com/@elephantenglishpodcasts/playlists ) csatornákat, ahol szintenként van rengeteg témában hallási gyakorló. Ezeket hallgathatod munkába menet, jövet, vagy ha olyan a munkahelyed akkor munkában is, vagy akár otthon este miközben mindenfélét csinálsz. Ez a szépsége a hallgatási gyakorlatoknak.


Illetve hallgathatsz IELTS szóbeli vizsgákat is, azokat is a megfelelő szint szerint.


Beszédre viszont, bár gyakorolható 1-2 applikáción, mint a Duolingo, hiszen ha nem jól ejted ki, akkor nem érti a szoftver és nem enged tovább, de mégsem tökéletes. Kell egy partner. Ez lehet barát, ismerős, jó viszonyba lévő segítőkész kolléga, rokon, bárki.


Szintén az előző ponthoz kapcsolódva, keress egy language exchange partnert, a.k.a "levelezőtársat" ( [link] ). Vele fogsz tudni MINDENT is gyakorolni, ki tud javítani, el tudja mondani mi az amit nem szokás így-úgy-amúgy használni, mert "idegenül" hat, stb.


*************************


Természetesen ezt most arra a verzióra írtam, ha nem akarsz tanárt, és nem akarsz pénzt kiadni.

Ha neked okés lenne magántanárral, nyelviskolával (vannak olyanok, ahol rugalmasan online, de csoportosan van), vagy fizetős forrásokból (fizetős online tananyagok) az más tészta, akkor még könnyebb a dolog.

jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kezdetben nem szeretnék pénzt kiadni rá(kivéve esetleg tankönyvek) mert kezdetben szerintem nagyon rajtam mulik én mennyit gyakorlok memorizálok, nem a tanárom.

Es a könyvekben javitokulcsok is vannak.


Nagyon köszi a tanácsod!

Minden reményem ebben van most. Az utolsó szalmaszálam hogy megszabaduljak ettol a munkahelytol.

jan. 5. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Remélem, nem fogsz megharagudni rám, de ha egy nagyon őszinte választ szeretnél kapni tőlem, szerintem főállású munkahely mellett angolból nulláról 6 hónap alatt eljutni a középfokú nyelvvizsga szintjére egy irdatlanul nehéz projekt, ami majdnem lehetetlen. Nyelvoktatók körében nagyjából a nemzetközi közmegegyezés az, hogy nulláról a B2 (komplex középfokú) szintre jutáshoz legalább 600 óra tanulás kell, s a legtöbb szakember szerint ez is csak akkor érhető el, ha annak a 600 órának egy jelentős hányada nyelvtanár irányításával telik. Ha tehát ezt a 600 órát 6 hónapra akarod besűríteni, akkor ez havi 100 órát jelent, vagyis hetente 20-25 órát. Más szóval tehát ez a nyelvtanulási gyorsaság nagyjából a heti 5x5 órás szuperintenzív nyelvtanfolyamok világa, amely leginkább csak azoknak vállalható, akik nem dolgoznak emellett még heti 40 órában. Tényleg nem elkeseríteni akarlak, de még mindig jobb, ha előre tudod, mi az, ami kitűzött célként elérhető főállású munkahely mellett 6 hónap alatt, és mi az, ami jó eséllyel nem az. Szerintem jobb azt kitűzni inkább, amelyre van reális esély, ahelyett, hogy túlvállalnád magad és néhány hónap után belátnád, hogy túl messzi célokat tűztél ki, és belekeserednél abba, hogy a projekted nem sikerült. A motiváció fenntartása nagyon fontos a nyelvtanulásban. Inkább tehát mindig azt tűzd ki, amire van reális esély, mert így jársz jobban.


Ezenkívül ha megfogadsz egy tanácsot tőlem: szerintem kezdőként mindenképpen járj nyelvtanárhoz vagy nyelvtanfolyamra is, ne is próbálj elindulni enélkül. Az angol olyan nyelv, amelyben nagyon fontos, hogy a kezdetektől valaki a fonémák kiejtéseit és az intonációdat korrigálja, azaz kapjál valós idejű visszacsatolást. Enélkül sajnos rád ragadhat egy borzasztóan magyaros akcentus, amit egyrészt egy született brit vagy amerikai számára szinte érthetetlen, másrészt nagyon rossz benyomást kelt például egy állásinterjún.

jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

"Milyen intenzitással kéne idegennyelvet tanulni"

Kinek, milyen adottságokkal, mennyi szabadidővel, hány évesen, milyen módszerrel, mennyi pénzből, milyen infrastruktúra segítségével, milyen nyelvi közegben, stb., stb., stb.?

Nem jó a kérdés. Egyszerűen el kell kezdeni és csinálni kell minél intenzívebben, ha az a cél, hogy megtanulja valaki. Ennyi.

jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

"Duolingo ... Benne vannak a hallgatós ... feladatok."

Milyen hosszú hallgatósok a leghosszabbak?

jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!