Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy oroszt/szláv...

Olaszt vagy oroszt/szláv nyelvet másodiknak? Középfok melyikből “gyorsabb”?

Figyelt kérdés

Angol után melyik nyelvet lenne érdemes tanulni az olasz vagy esetleg az oroszt/szerbet?


-Az olasz hangzása tetszik, meg a táj is nyaraláskor, könnyűnek mondjak de cserébe azt is, hogy nincs sok haszna.

-Az orosz nyelv tetszik, de valószínűleg egy darabig/(soha) nem jutok ki az országba, viszont az ENSZ hivatalos nyelve és talán a karrierhez is jól jön.

-Szerbnek tetszik a hangzása, illetve hogy utána már könnyű megcsinálni a horvát stb. nyelvvizsgát, illetve a tengerparti részei is tetszenek.


Hobbiból tanulnám valamelyik nyelvet, de szeretnék sikert elérni benne, illetve ha már időt és energiát rászánok, akkor szeretném, hogy érjen is valamit!

Ti ezek alapján melyiket ajánlanátok?



jan. 4. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Oroszt meg spanyolt tanultam, oroszt csak hobbiból, angol után a spanyol nem volt valami nehéz, viszont az orosz az szenvedős volt kiejtés meg nyelvtan szempontjából is. Szerintem egy latin nyelv jobb lenne angol után, ha tudsz olaszul, akkor már valamennyire el tudsz tájékozódni a spanyol és más újlatin nyelvekben.
jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

és hasznos lehet az olasz nyelv tudása vagy nemigazán?

jan. 4. 23:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Valahogy a szláv nyelveket mindig különlegesebbnek éreztem és szerintem kuriózum is a tudásuk, de valóban mire azokból egy B2-es szintet elérnék olaszból már akár a C1 is meglehet
jan. 4. 23:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Orosz. Picit szenvedős, de megéri. Szerintem mellesleg gyönyörű nyelv😌
jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, miért ne jutnál ki Oroszországba? Én úgy tudom, be lehet utazni.
jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az olasz szerintem sokkal könnyebb nyelv, mint az orosz. Haszna is van, munkát is találhatsz vele, én is eaz eddigi munkahelyeimet az olasznak köszönhetem.

Oroszt azért kezdtem el tanulni, mert én is egy különleges nyelvnek tartom illetve tetszik az orosz kultúra, Oroszország. Viszont én egy elég nehéz nyelvnek tartom. Azt nem tudom, hogy most a jelenlegi helyzetben karrier terén hasznos lehet-e.

A szerbet nem ismerem, arról nem tudok mit mondani.

Középfokot olaszból gyorsan el lehet érni.

jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!