Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri újra elkezdeni az olaszt?

Megéri újra elkezdeni az olaszt?

Figyelt kérdés

Második idegen nyelvnek elkezdtem korábban tanulni az olasz, majd nagyjából fél év utána abbahagytam, úgy láttam, hogy hiába könnyű nyelv, sosem fogom használni.

Ami viszont most hangzásilag stb. nagyon megtetszett az az orosz (/és a szerbhorvát) nyelv.


Olaszból nagyon sokminden megmaradt még, sorozatok, szövegek esetén rengeteg minden megértek.

Megéri újra nekikezdeni az olasznak és gyorsan megcsinálni egy B2-es nyelvvizsgát vagy inkább feküdjek rá az oroszra (vagy szerbhorvátra) és igaz több időmbe telik, de abból csináljak nyelvvizsgát?



jan. 6. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi mindent megértesz és eljutottál valameddig szerintem érdemes az olaszt letenni. Amellett tudod az oroszt is csinálni nem zárja ki a kettő egymást.
jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha soja nem fogod hasznalni akkor nem eri meg.
jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek a második hozzászólóval, szerintem sem éri meg így
jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudhatja előre, hogy fogja-e használni - és minél jobban beszéli, annál nagyobb lesz rá az esély, hogy igenis használni is fogja.
jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet belőle csehovi puska is, azaz azért kezdi el használni, mert beszéli.
jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt meg, nagyon meg... vagy nem, egyáltalán nem.
jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
O maga orta, hogy soha nem fogja hasznalni. Igy max hobbinak jo. Hobbi edeten bem beszelunk "megeres"-rol.
jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"O maga orta, hogy soha nem fogja hasznalni."

De nem tudhatja előre, hogy mi lesz a jövőben, hiába írta.

Amíg nem beszél valaki egy idegen nyelvet, nyilván nem is használja. De minél jobban beszéli, annál inkább észreveszi, hogy mennyi mindenre jó - és egyre inkább használja is. Az olasszal is így lesz. Ha egyelőre nem is tudja, hogy mire lesz jó, minél inkább beleássa magát, annál inkább rájön majd, annál inkább megtalálja pl. az interneten is a számára nagyon is hasznos olasz tartalmakat, meg máshol is.

jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!