Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg szeretnék tanulni románul....

Meg szeretnék tanulni románul. Mennyi idő eljutni kommunikációs szintre románul?

Figyelt kérdés

Nagyon vont engem Románia. Le a kalappal a románok előtt, hogy így lekenyereztek minket. Ma már Románia kenterbe veri Magyarországot minden téren. Igazi mintaállam.

Nagyon szégyellem is magamat, ami miatt ebből az orbáni Magyarországból származom. Orbán miatt annyira szégyellem, hogy magyar vagyok, hogy szeretnék megtanulni románul, majd kiköltözni a fényes fejlett Romániába. Köztudott tény, hogy Romániában már több ezer eurós fizetések vannak, pörög a GDP és szárnyal az egészségügy. Ellenben Magyarország sehol sincs Romániához képest és már magyarok tízezrei járnak át Romániába dolgozni. Amint megkapom a román állampolgárságot büszkeség fog eltölteni. Már most mindenfelé román zászlókat használok.


Jelenlegi nyelvtudásom annyi, hogy tudok angolul, kicsit franciául is és tanultam egy évig latinul.

Ilyen háttérrel kb mennyi idő eljutni kommunikációs szintre?


Nem kellenek semmiféle nyelvvizsga papírok (végképp nem ha az orbáni Magyarországból jönnek). Nekem csak az a célom, hogy tudjak beszélni Orbán ellenségeivel, a románokkal. Illetve ha majd kiköltözöm Romániába akkor értsem mit beszélnek ott.


Elsősorban olyanok válaszára vagyok kíváncsi, aki szintén L2 beszélője a románnak



#Románia #Dacia #román nyelv #mintaország #Nesze neked Orbán! #Megelőztek minket
jan. 7. 16:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Első mondatban hiba:

*Vonz (már kezdem felejteni is a maghiar nyelvet)

jan. 7. 16:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ugyanarról a romániára gondolunk?


Mert a leírtak közel sem igazak :))

jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


Ne higgy az M1-nek! Az mi d csak putyinista kremlin propaganda!

jan. 7. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 lol, én itt élek :))
jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Románul tudsz?


Szerinted kb milyen nehéz megtanulni kommunikációs szintre?

Mennyi idő kb a fentiek fényében?

jan. 7. 23:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy unatkozó troll lennél, tudnad hogy a nyelvtanulás nem az időn mulik.

Van akinek egy év, más meg 10 ev után se.

Ugy szárnyal a Gdp, hogy a korosztalyom 2/3 külföldön van.

Sokan innen mentek Magyarországra lol.

jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


Napi 10-15 perc aktív tanulással, kb mennyi?

jan. 9. 19:52
 8/8 A kérdező kommentje:

#6


Orbán lefizetett téged, hogy eltitkoljad a hatalmas jólétet 🤣

jan. 9. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!