Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németben ilyenkor megszámlál...

A németben ilyenkor megszámlálható?

Figyelt kérdés

Wie viele sind drei und drei?

Vagy Wie viel ist drei und drei?


jan. 18. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
NEm értem, mit akarsz a megszámlálhatóval, de ebben az esetben feltétlen többesszámot kell használni, mert egynél többröl van szó, az elsö a jó.
jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogyha megszámlálható,akkor többesszámot kell használni.
jan. 18. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:

HA számtanpélda, akkor hogy lehetne nem megszámolható????


Másrészt itt ehhez semmi köze, ha valamiböl egynél több van, az mindig többesszám!

jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor, ha 1+1 lenne az már többesszám lenne, ugye?
jan. 18. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel az eredmény 2, ezért igen
jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Számtanben egyes számot használnak:

Drei und drei ist sechs.

Wie viel ist drei und drei?

jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os: ha maygarul gondolkodsz, akkor igen, németül így helyes:


Drei und drei SIND sechs.


Wie viel SIND drei und drei?

jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

7: Jaj, menj már, dehogy gondolkozok magyarul! Csak kicsit kutakodtam:

Google csupa ist-es találatot ad, DeepL ist-tel fordítja, Google Translate ist-tel fordítja. Ez háromból három – egybehangzó válasz!

És a ráadás: az angolban, ami ugye a német közeli rokonnyelve, szintén megszámlálhatatlanként számolnak: How much is three and three? Three and three is six.

Szóval én mégiscsak az ist-re hajlanék.


De nyilván, ha nem csak számok vannak magukban, hanem nevesítve vannak a mennyiségek, akkor többes szám van: Wie viele sind drei Äpfel und drei Äpfel? Drei Äpfel und drei Äpfel sind sechs Äpfel.

jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Az angol meg a német két KÜLÖNBÖZÖ nyelv, nem véletlen kell nekik is megtanulni a másikat.

Másrészt a neten rengeteg téves infót találsz!

HArmadszor meg, 20 éve élek Németországban, a gyerekeim itt jártak iskolába, és az ilyet mindig kijavította a tanár, hogy nem helyes.

jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, ez volt a tanár fixa ideája. Nekem is volt olyan tanárom, akinek meg az volt a fixa ideája, hogy "Háttal nem kezdünk mondatot". És valójában kezdünk? Hát persze, hogy kezdünk!


De azért lásd be, hogy rajtad, ill. a gyerekeid tanárán kívül – a net tanúsága szerint – nem használják többes számmal.


[link]

jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!