Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magántanárod máshogy magyará...

A magántanárod máshogy magyaráz, mint az iskolai nyelvtanárod? Más könyvből tanultok?

Figyelt kérdés

Miért jobb a magántanár myelvből?

Azt is hallottam, hogy páran az iskolai feladatokat beszélik meg előre, hogy jobban menjen.

Drága, ezért kérdezem, mennyire érné meg. Korrepetálás miatt, meg előbb-utóbb nyelvvizsga is kellene.



jan. 22. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Kinek mi... Lehet, ki kellene próbálnod, neked mennyire fekszik.
jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenki egyforma. Ha bizonytalan vagy, akkor egy próbaórát beszélj meg vele, annyit mindenképpen ki tudsz fizetni.
jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért kellett magántanár, mert a suliban csoportbontás volt (nem tudás, hanem névsor szerint) és én egy olyan csoportba kerültem, ahol volt egy srác, aki éveken át élt külföldön, anyanyelvi szinten beszélte az angolt, voltunk hárman átlagos tudással, meg heten olyanok, akik nem is akartak tanulni egy szót se. Nálunk az óra abból állt, hogy haladjunk magunktól a munkafüzetben, a tanár meg külön foglalkozott a sráccal, hogy felkészítse a felsőfokú nyelvvizsgára. Szóval nem haladtam semmit, jegyeket is arra kaptunk, hogy néha kiadott 20 szót és tanuljuk meg a következő órára. Akihez jártam, az a tankönyvem tematikája szerint haladt, de nem tartottuk a sulis tempót egyáltalán. Rengeteg külön feladatot hozott és nagyon sokat beszéltünk. Ő is drága volt, de megérte.
jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért jobb a magántanár myelvből?"

Nem feltétlenül jobb. De ha egy tanár egyszerre tanít 16 gyereket (és az még egy ideális létszám a mai magyar közoktatásban), nem tud olyan tempóval, olyan módszerrel, olyan feladatokkal tanítani, ami ugyanolyan hatékony mind a 16 gyerek számára. Emiatt van az, hogy ugyanazon az órán van, aki szerint lassú a tempó, és miért kell agyonmagyarázni mindent, és van, aki szerint meg így is követhetetlenül gyors a tanár.

Ha elmész magántanárhoz, akkor ő csak veled fog foglalkozni. Olyan tempóban, olyan módszerrel, olyan feladatokkal, ami neked a legoptimálisabb. Ha valami nagyon nem megy, arra több időt szán, ha pedig látja, hogy valami nagyon jól megy, azt nem magyarázza agyon.

Ehhez nem okvetlenül kell sem másik könyv, sem más módszer, szimplán annyi, hogy könnyebben tudsz egy diákra figyelni, mint 16-ra, és könnyebben tudsz 1 diák számára órát tervezni, mint 16-nak.

jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Miért jobb a magántanár myelvből?

Konkrétan azt tanítja, ami neked nem megy, nem kell másokhoz és a tanrendhez igazodni

A másik hogy egy (jó) különtanár megkeresi azokat a módszereket, amikkel az adott tanítványa a legjobban tud tanulni, és azokat "erőlteti"


Például nálunk az iskolai órán nulla beszéd van, és nekem azon kívül minden más jól megy, ezt viszont tanár nélkül esélyem se lenne felfejleszteni


"Azt is hallottam, hogy páran az iskolai feladatokat beszélik meg előre, hogy jobban menjen." én is ismertem valakit, aki ezt csinálta, de alapvetően ugye nem erről kéne hogy szóljon a dolog

jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
A lányom magántanár. Mindenkit személyre szabottan tanít. Kinek mi a célja.Pl. nyelvvizsga, érettségi, beszéde fejlesztés stb. Saját anyagokkal is dolgozik és többféle könyvet használ.Ha érdekel, keress privátban.
jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, Kérdező, hogy arra keresed az érveket, hogy ne kelljen tanárral együttműködni. Hát ne csináld. Nyáron nem fáznak a hajléktalanok, télen meg, ha megfagynak, annál jobb nekik.
jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

""Azt is hallottam, hogy páran az iskolai feladatokat beszélik meg előre, hogy jobban menjen." én is ismertem valakit, aki ezt csinálta, de alapvetően ugye nem erről kéne hogy szóljon a dolog"

Ha a kuncsaft konkrétan ezt kéri, miért ne lenne jó, ha ezt csinálja? Szolgáltatást végez, nem? Attól függ, hogy mi a cél. Lehet cél az is, hogy jobbak legyenek a jegyei...

jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves nyolcas, a magánTANÁR szóban is benne van, hogy a tanítás-tanulás volna az elsődleges cél, nem az, hogy pénzért megvegyük a dolgozatok megoldásait.
jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A magántanárod máshogy magyaráz, mint az iskolai nyelvtanárod?"

Mindenki másképp magyaráz, úgyhogy igen, másképp magyaráz, hiszen másik ember (mivel a magántanárod nem lehet az, aki az iskolai nyelvtanárod).

De mondjuk én bizonyos dolgokat pont ugyanúgy magyarázok el akkor is, amikor délelőtt az iskolában tanítok, meg akkor is, amikor délután magántanár vagyok. Pl. hogy mi a különbség a folyamatos meg az egyszerű múlt között, azt tökmindegy, hogy egyszerre csak egy, vagy 22 gyereknek mondom el, ugyanazt kell, hogy elmagyarázzam, ugyanazokat a tudnivalókat kell elmondanom, ha meg akarom tanítani. Az viszont nagy különbség, hogy amikor csak egy embernek magyarázom, sokkal nagyobb esély van rá, hogy oda is figyel rá, mint amekkora esély arra van, hogy a 22 közül is mind egyszerre odafigyel - főleg, mivel azok közülük, akiknek van magántanáruk, hajlamosak eleve csak félig figyelni, hiszen tudják, hogy akkor sincs semmi, ha nem figyelnek oda annyira, mert majd a magántanáruk elmagyarázza... Nagyrészt ebből élnek a magántanárok.

jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!