Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelv tanulásához...

Német nyelv tanulásához podcastek, youtube csatornák, tippek?

Figyelt kérdés

Ausztriában szeretnék a későbbiekben dolgozni (mint sokan mások), akar vendéglátásban tanulás mellett , vagy IT területen ha elvégeztem az egyetemet.

Angolul már szereztem nyelvvizsgát, valamint mindennap "gyakorlom" is a nyelvet, viszont a németet szeretném most legalább ugyanilyen szintén elsajátítani.

Angol az valahogy beteleportalt a fejembe, sorozatokon, videojátékokon keresztul, viszont a német valahogy más számomra.

Tudnátok ajanlani podcasteket vagy youtube csatornákat, amik azért kicsit izgalmasak is, nem csak szarazan leadják az anyagot? Valamint tippeket is szívesen olvasnek, hogy másoknak mi vált be :)

Alapszinten megy a német, sok dolgot meg is értek, viszont a szóban való kifejezés okoz problémát. (Magyar oktatási rendszerben 12+ évnyi tanulás erre volt elég)



jan. 30. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem pont erre vágysz, mert én csak hobbiból németezek, de nekem a Nachrichtenleicht az, amit olvasok ( hallgatható része is van), meg "easy german" videókat nézek.
jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nicos weg
jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is az EasyGerman-t és a Nicos Weg-et tudom ajánlani.

Valamint az Ysty style magyar fejlesztésű appot androidon, iOS-en ugyanez Németnyelvtanfolyam néven található meg. Szerintem nagyon jól összefoglalja a német nyelvtant. Ezeken felül ajánlom figyelmedbe a Lingea német nyelvkönyveit.


Kellemes nyelvtanulást!

jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
jan. 31. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még az Extra sorozatot ajánlanám, fenn van YouTube-on. :-) Könnyed, vicces kis sorozat, a leírásod alapján pont a szintednek megfelelő lenne.

A sorozatot egyébként leforgatták spanyol, angol és francia nyelvtanulók számára is.

jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Könyvekből én a Maklári féle Lazán Németül sorozatot tudom ajánlani, amik remekül vannak felépítve, és pont emészthetően tálalják a nyelvtant, a gyakorlást és a szótanulást. A legjobb benne, hogy nagyon jól elmagyarázza a nyelvtant, márpedig néha csak 1-1 jó magyarázó mondat kell, hogy tényleg megértse az ember, hogy miről is van itt szó.


De bármit is választasz, ha úgy érzed, hogy a beszéd a nehézséged, akkor ezekből a forrásokból ne tankold fel magad, mert hiába veszel 3 szuper nyelvkönyvet, a beszéded nem fog annyit javulni, hogy ez megérje. Ha már jobban megy egy kicsit, akkor muszáj magántanárhoz elmenned, de addig is, meg utána is, az easy Germant és az extr@-t én is tudom ajánlani.


*vannak online társalgós appok is, de nem olyan könnyű ott megfelelő partnert találni

febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!