Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek felnőttként...

Szerintetek felnőttként megéri időt, pénzt és energiát fektetni angol nyelvvizsgába?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy sokat felejtettem az aktív iskolai éveimhez képest, de online angol nyelvszintmérő alapján középhaladó szinten vagyok, ez kb. a B1-es alapfokú nyelvvizsga szintje. Többször is megfordult a fejemben, hogy megpróbálom, de aztán mindig elhessegettem és most úgy érzem képes lennék rá. Munkahely váltáson is gondolkodom és lehet lendítene az önéletrajzomon egy nyelvvizsga.

Esetleg valaki, aki felnőttként "érett meg" egy középszintű nyelvvizsgára? :)



febr. 2. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évesen nyelvvizsgáztam, középfokú angol. Nem bántam meg.
febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy számodra megéri-e, neked kell eldöntened. Nincs korhatár, sosem késő. Olyan munkahelyen, ahol tényleg szükség van angolra, valószínűleg nem annyira a papírt nézik, inkább a tudást.
febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellene pl az önéletrajzba, akkor érdemes ráfeküdni.
febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 évesen nyelvvizsgáztam akkori középfokút, de a nyelvtanulást arra 22 évesen fejeztem be.

Egy ideig úgy tűnt, semmi értelme, de újabb 10 év múlva mégiscsak egy sorral több volt az önéletrajzomban, mint nélküle. :D A baj legfeljebb az volt, hogy sosem kerültem olyan helyzetbe, hogy a külföldi vezérkar egyik tagjának mondhattam volna, figyelj, ezek nagyon ostoba intézkedések. :D

febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányod nem lehet belőle hogy van
febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bele kell vágni, jót fog neked tenni!


Gyakorláshoz pl: tandem.net

febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Nyelvvizsgát akkor érdemes csinálni, ha kell valamihez a papír. Pl. egyetem plusz pont. Ha valahova kell nyelvtudás, akkor úgyis tesztelik. Ha nincs nyelvvizsgád, csak tudásod, akkor is bele tudod írni az önéletrajzodba.
febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom nyelvtanár. a diákjai nagy része felnőtt. Egy részüknél a munkáltató kéri a nyelvvizsgát, más részük pedig jobb munkahely reményében teszi le.
febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyelvtanulásba fektetni időt meg energiát abszolút megéri akárhány évesen is. Ha másért nem, hát azért, mert a nyelvtanulás karban tartja az agyat. :)


A pénzzel meg az van, hogy (főleg, ha már tanultál korábban is, meg most is B1 szint körül vagy), akkor tudod, hogy mi a feladat, úgyhogy tanulni magadtól is tudsz, ha akarsz: tele a net anyagokkal, csak el kell kezdeni használni. Ha magántanárhoz vagy tanfolyamra jársz, ez a része akkor sem megúszható, hiszen a tanár nem tudja helyetted megtanulni, begyakorolni...


A vizsgadíj meg olyan, hogy

- vannak olyan munkahelyek, ahol nem csak az számít, hogy milyen szintű a nyelvvizsga, hanem az is, hogy milyen típusú, meg hogy egyáltalán mikori (pár évnél régebbit nem fogadnak el, csak frisset), stb., úgyhogy leginkább abból érdemes kiindulni, hogy mi az elvárás konkrétan ott, ahová készülsz

- sokan írják, hogy sok munkahely papírra nem is kíváncsi, megelégszik annyival, amit egy interjú során le tud tesztelni, úgyhogy ha ilyen helyre akarsz menni, fölösleges pénzt kiadni a vizsgára is...


Ha csak úgy a biztonság kedvéért akarod lepapírozni (majd a legalább B2 szintű, mert annál alacsonyabb szintűt nem érdemes lepapírozni) tudásodat, hátha jó lesz valamire a papír, és annyit azért tudsz, hogy Magyarországon képzeled el a jövődet, akkor ajánlom a DExamot, mert olcsóbb is, meg emberbarátabb is, mint a többi (pl. mert figyelembe veszi, hogy humán vagy reál érdeklődésű vagy-e inkább, meg az emelt szintű érettségiből fejlesztették, úgyhogy eleve ismerősek a feladattípusok, ha középiskolában (is) tanultál angolul, és ha megvan az átlag 60%, akkor az se baj, ha némelyik része csak 40%-osra sikerült):

[link]

febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nár nem pont ugyanez a szitu, de én 40 múltam, amikor letettem a felsőfokút, kerek 20 évvel a középfok után. :) Tanulni sohasem késő. Hajrá!
febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!