Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy francia nyelvet...

Olasz vagy francia nyelvet tanulnátok?

Figyelt kérdés
febr. 4. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Francia.

De az olasznak is megvannak a maga szépségei, gondoljunk csak a reneszánsz indulására, bár az igaz, hogy ez nyelvtől "független" esemény volt.

febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt tanultam, ha a semmiből kéne dönteni olaszt, de csak mert afelé jobban húz a szívem.


Franciánál sokan mondják, hogy a kiejtés nehéz. Arra vannak szabályok, ha az elején megtanulod utána az már nem lesz akadály.

febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Olaszt választottam 2. nyelvnek, viszont olyan rossz a tanár, hogy semmit nem tudok, és nulla motivációm van a tanulásához :/


A francia újabban nagyon megtetszett, viszont eleve azért nem azt választottam, mert elvileg nagyon nehéz.

Ezzel kapcsolatban tudsz mondani nekem valamit #2?

febr. 4. 12:22
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Igazából a franciának a kiejtése meg a helyesírása nehéz, de sokkal szabálykövetőbb, mint az angol. Igazából most második nyelvnek leginkább a spanyol lenne jó. Az olasz semmiképpen, az csak akkor jó, ha sokat jársz Olaszországban. Én tanultam olaszul, középfokú nyelvvizsgám van belőle. A felsőfokút is megcéloztam, de elment a kedvem tőle, mert minden híresztelés ellenére gyakorlatilag használhatatlan.
febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok.


Most megnéztem a professiont és franciával 36, olasszal 22 állás van. Ezek a legtöbb esetben felsőfokot kérnek. Leginkább costumer service-s állások. Így hasznosság szempontjából annyira nagy különbséget nem látok. (Azt hiszem az Európai Bizottság dolgozik 3 nyelven, melyből egyik a francia, de nem tudom ott akarsz-e dolgozni.)


Nehézség: franciául csak iskolában, internet nélkül tanultam, így ott sokkal lassabban haladtam és csak azt tudtam, amit a tanár mondott. Emiatt volt nehezebb, de most már internettel, netflixszel sokkal könnyebb lenne számomra. Megvan a logikája, meg van adva, hogy egyes betűkapcsolatokat hogyan kell kiejteni. Sokáig nem jutottunk el benne, így a kötőmódot már nem tudom, hogy mennyire nehéz, de pl. olaszban azt tartják a legnehezebbnek. Nekem nem volt vele bajom, a mumusaim a prepozíciók voltak. Olaszból sokkal magasabb szintre jutottam, elvégeztem vele a fordítóit. Szóval ne félj a franciától, nem vészes az. Nekem a latin nyelvek mindig könnyen mentek, de aki nem tanult latin nyelvet annak nyilván nehezebb.

febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
febr. 4. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Francia

Azt tanuld ami tetszik ráadásul hasznosabb is

Ne félj, nem vészesen nehéz szerintem

febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!
febr. 4. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Français.
febr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olaszt
febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!