Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A török nagyon nehéz nyelv?

A török nagyon nehéz nyelv?

Figyelt kérdés
Van egy török sorozat, amit rendszeresen nézek feliratosan, de csak heti egyszer adják, pár hete nézem, és elég sok török szó rámragadt, ezért gondolkodtam, hogy elkezdek törökül tanulni. Egyébként angolul és németül beszélek, és szerintem tök jó, ha az ember több nyelven tud beszélni.

febr. 6. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! De figyelj arra, hogy magyaroknak készült tankönyvből tanulj, különben a könyvet a sarokba fogod vágni.
febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is ez n gondolkodom, hogy legalább B1 szintig megtanulnàm, szintén egy sorozat hatására, nekem nagyon megnyugtató a török nyelvet hallgatni.
febr. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Na azóta elkezdtél tanulni? én is gondolkozok rajta, de nem tudom neki merjek-e állni, mert elég nehéznek tűnik vagy inkább válasszak mást.. :D és ha igen hol kezdtél el tanulni?
márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nemrég kezdtem el tanulni, szóval még nagyon az elején járok. Egyenlőre YouTube-on nézegettem török leckéket, igazából ha szeretnél megtanulni, akkor szerintem mindenképp kezd el, minden nyelvet meglehet tanulni, ha van elég akaratod, és kitartásod.
márc. 9. 23:21
 5/7 anonim válasza:
Igen, köszi! habár én is nézegettem youtube videókat, de én elsősorban magántanárhoz mennék inkább. Viszont úgy vettem észre, hogy Magyarországon annyira nem elterjedt nyelv, kevesen vannak tanárok és azok is nagyon drágák, legalábbis ott ahol én lakom. Nem tudom, neked mi a tapasztalatod ezzel? Illetve megkérdezhetem, hogy milyen sorozatot nézel és a feliratozás mennyire segít a tanulásban?
márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát én még nem nézegettem magántanárokat, de az biztos hogy Magyarországon sajnos nem egy elterjedt nyelv. Igazából vannak olyan török sorozatok, amik itthon nem annyira népszerűek, és ezáltal nincsenek leszinkronizálva, pl ilyen a Yabani is, na én ilyen sorozatokat szoktam nézni. Illetve nem biztos, hogy feltétlenül szükséges magántanárhoz menni, mert pl én németül is egyedül tanultam meg, igaz nekem elég komoly segítség volt, hogy kimentem Németországba dolgozni, és ott ugye rám ragadt a nyelv, viszont előtte itthon tanultam egyedül. Mindkét nyelv megtanulásában(angol, német), rengeteget segített, hogy feliratosan néztem filmeket, meg először egyszerű párbeszédet néztem.
márc. 10. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a szakos egyetemistákat tudom ajánlani.
márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!