Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni törökül?

Figyelt kérdés
Tudom, relatív, de mégis érdekel. Utánanéztem és hasonló mint a magyar. Nyelvtan ahogy nézegettem annyira nem nehéz mert kb ugyan az minta magyar, hangrendhez illeszkednek a toldalékok stb. Van két török barátom is, ők is tudnának benne segíteni. Nehéz lenne itthon csak inernetről illetve az ő segítségükkel megtanulni legalább alapfokon a nyelvet?

2016. jan. 3. 16:09
 1/1 anonim válasza:
64%

Hát, attól függ mennyire vagy eltökélt.


Ha szereted és komolyan veszed, akkor teljesíthető. Bár először lesz egy csomó idegesítő apróság. Pl. a sok ragozás, ami bár tényleg megvan nálunk, de ettől függetlenül a törökben először undorítóan zavaró lesz.


Meg pl. a törökben sok szó van ugyanarra a kifejezésre is. Sok a szinonima és emiatt simán elfordulhat, hogy ugyanarra a magyar szóra 4 török szóval is találkozol majd. Ez bosszantó tud lenni.


Szerintem nyelvkönyvet mindenképp vegyél, ha teheted, nagyon sokat tud segíteni!


Ha kérdésed van, írj bátran, én elég jól beszélek törökül már. :)

2016. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!