Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudom megnézni az angol...

Hol tudom megnézni az angol prepozíciókat? Szótárban nincs benne, és neten sem találom, hogy kifejezésekhez milyen prepozíciót kell használni.

Figyelt kérdés

pl.:

concentration ..... sth

to be important....sth/sb


2010. okt. 24. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
2010. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

concentration OF

A másikat nem tudom.

A probléma azért van, mert egy szónak több prepozíciója van, és más prepozícióval mást jelentenek a szavak.

Vedd meg a Longman Dictinary of Contempoary English szótárat, jár hozzá DVD-is, ahol az összes prepozíció, példamondatok, angol, és amerikai kiejtés gyakorló feladatok, és még sok hasznos dolog van.(a dvd-n minden rajta van. ami a kötetben!) ellene szól, hogy ez egy egynyelű szótár, olyan mint az értelmező szótár, csak külföldieknek szól. Ha nincs felesleges 6.000-ed, akkor vedd meg az english vocabulary in use című kötetet, az pontosan ezt gyakoroltatja. Ha ezt sem tudod megvenni, akkor menj fel ide: [link] ezt az oldalt angoltanárok hozták létre, egy halom könyvet tudsz letölteni pdf formátumban ingyenesen. valamint vannak fent filmek is, nézd meg hátha fent van a Longman szótár elektronikus változata is.

Ha nem tudod megvenni, kérhetnéd ezt is karácsonyra, nagyon megéri!

Ha minden kötél szakad, írd be a szót a keresőbe, és nézd meg, hogy egy adott mondatkörnyezetben mi követi a keresett szót.

2010. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!