Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan különböztetnétek meg...

Hogyan különböztetnétek meg ezt a két mondatot angolul? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Szóval az angolok két szót is használnak arra, hogy azt mondják "is", ezek az "also" és a "too". Más helyen vannak a mondatban de a jelentésük teljesen ugyanaz.


Én eddig abban a hitben éltem, hogy ami mögé kerülnek a mondatban, arra vonatkoznak, pl:


1) I also have a cat. Vagyis NEKEM IS van egy macskám.


2) I have a cat too. Vagyis nekem van egy MACSKÁM IS.


De valójában a két mondat ugyanazt jelenti, méghozzá a másodikat, hogy nekem van macskám is meg valami más állatom is.


Az érdekelne, hogyan mondanátok az első mondatot angolul, ami azt jelentené, hogy nem csak Bélának van macskája hanem nekem is. Magyarban ezt hangsúlyozással meg szórenddel könnyen lehet jelezni, de angolul nem tudom, hogyan lehetne kifejezni.


Ezek csak példamondatok, remélem érthető, mire gondoltam.


febr. 11. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a kettő a következő három: also, as well és too.

Élőbeszédben angolban is a hangsúlyozással, hanglejtéssel lehet pontosítani.

Írásban kiemeléssel.


"De valójában a két mondat ugyanazt jelenti, méghozzá a másodikat"

Bocs, nem, nézzük az elsőt:

1. Nekem is és másnak is van macskája.

2. Nekem van macskám is, meg más állatom is.

Ez tulajdonképpen három, de az akkor jönne ki jól, ha más ige lenne, mert az is vonatkozhat alanyra, igére, tárgyra.


"nem csak Bélának van macskája hanem nekem is"

Ez szerintem lefordítható, kétség nélkül.

febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
I, too, have a cat. – Nekem is van macskám.
febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

"I, too, have a cat."

Ja. Ezt azért nem hagytam végül meg az #1 beírásban, mert Swan erre azt mondja, hogy in a formal or literary style...

...és mostanában van itt (egy vagy több) sárbalehúzós agyatlan, aki az ilyenekre megjegyzi, hogy nem kell ilyenekkel terhelni a tanulót.

febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!