Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok angolul megtanuln...

Hogyan tudok angolul megtanulni a nulláról a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés

Nem tudok egy szót sem, sosem tanultam a nyelvet, nincsenek alapjaim, más nyelvekben sem voltam sikeres. Az angolra viszont szükségem lenne a karrierem miatt, így megvan a motiváció.

Milyen módszer lenne a legjobb? Internetes tanfolyam (pl goangol), önképző könyvek, magántanár, ezek kombinációja, esetleg más valami?



febr. 7. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván a magántanár a leghatékonyabb. Ő - ha érti a dolgát - tud javasolni olyan módszereket, amelyekkel két óra között önállóan is gyakorolhatsz, tanulhatsz.
febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

"sosem tanultam a nyelvet"

De más nyelvet - talán többet is - tanultál. Abban/azokban milyen módszerek váltak be? Valószínűleg az angolban is ugyanazok lesznek hasznosak: ha hallás után tanulsz könnyen, akkor hallgass sok angol szöveget, ha szereted érteni a nyelvtant, akkor közelítsd meg a nyelvtan felől, stb.

Keress rá a youtube-on valami olyanra, hogy "angol kezdőknek", aztán toljad. :)

febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az említett más nyelveknél sem vált be semmi. B1 szint se jött össze. Most viszont más motivációval, más hozzáállással szeretném csinálni, mert ez szükséges a jövőmhöz.
febr. 7. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:

"az említett más nyelveknél sem vált be semmi"

Semmi... Biztos nem próbáltál ki "minden"...


"B1 szint se jött össze."

Van a háttérben diszesség vagy ilyesmi? Azt nem ártana tudni, mert így elég speciális esetnek tűnik...

febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmi... Minden más téren kiemelkedően teljesítettem mindig. Inkább az volt az baj, hogy elvették a kedvem, nem volt motiváció, elfogyott a lelkesedés.
febr. 7. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

"a nulláról a leghatékonyabban ... Minden más téren kiemelkedően teljesítettem mindig."

Ja, hogy az a baj, hogy maximalista vagy... Hát pedig az megnehezít mindent...

Egyszerűen csak kezdd el. Bárhogyan. De csináld. Tegnap óta mennyivel vagy előrébb, tanultál már valamit? Ne a tökéletes módszeren filózz, mert azzal csak vesztegeted az időt, az meg tutira a leghatékonytalanabb. Majd menet közben alakítasz a módszereken, ha kell.

febr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Nézz minél több sorozatot, filmet angolul. Én így tanultam meg angolul és nyelvvizsgáztam le. :) Jártam magántanárhoz, nekem nem segített.
febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Jártam magántanárhoz, nekem nem segített."

Vagy csak nem vetted észre... Talán pont azért, mert jól csinálta...

Mindenesetre az aktív nyelvhasználat fejlesztése csak aktív nyelvhasználattal történhet (beszéddel és írással), az kevés hozzá, ha csak sorozatokat nézel.

febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Az erőfeszítést és az időt kell beletenni.

Egy jó csoport jó tanárral is nagyot tud lökni, de elismerem, az ilyen megtalálásához szerencse kell.

Néha a kamillatea is használ. Meg a galamandori szent szűz lábának érintése, de az csak pénteken reggel.

febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Applikációk?
febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!