Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo: mi van ha az utolsó...

Duolingo: mi van ha az utolsó modult is megcsináltam? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Németet tanulok vele, 4 modul van, az első 8, a második 28 a harmadik 7 részes (ezeken a részeken belül számos feladat), de már túl jutottam rajtuk, a 4. modul pedig a napi gyakorlás, eddig elértem. Itt mindennnap ad pár gyakorló feladatot, de én ennél sokkal több leckét szoktam megcsinálni korábban.

Nem frissül le az app hogy újra kezdje a modulokat mondjuk egy magasabb szinten, vagy hogy lehet vele tovább tanulni és nem csak a napi pár gyakorló feladattal?

Köszönöm!



febr. 20. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Csak 4 modul van a magyar-németben? Angol-németben azt hiszem 6 van most mióta befrissítették, és ehhez jön meg szerintem a gyakorló (most nem tudom megnézni)

Az utolsó 3 mind több mint húsz részes a 4.-et csinálom és ez 26 részes.


Egyébként régen az angolt csináltam magyarról, mikor végére értem, belehúztam a nyelvtanba, majd mikor viszonylag jól ment, akkor jött a szókincs bővítés, hallás értés javítás.

febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
* hallásértés javítása, fejlesztése
febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
És ha újrakezded, és átismétled az egészet? Hasznos, mély tudást sajátítanál el így.
febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Állj be fejlesztőnek, hogy ne legyen olyan lassú a fejlődés. :)
febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
61%
Ha már idáig eljutottál, akkor valószínűleg már elég magas szinten vagy. Azt ajánlom, kezdj el németül gondolkozni, naplót írni, podcasteket hallgatni, filmeket nézni (felirat nélkül!). És így nem csak a meglévő tudást mélyíted el, hanem bővíted is.
febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

A legjobb, ha már eleve más forrásokból is tanultál a Duolingo mellett ezelőtt. A tanulsát itt értheted szó szerint is (pl. tankönyv, szavak magolása), de lazábban is (pl. német podcastek hallgatása vagy filmek nézése). Ha csak Duolingora hagyatkoztál, akkor bizony nehezebb lesz továbblépned, de muszáj lesz.


Azt felejtsd el, hogy felirat nélkül nézz még filmeket, hacsak nem örömöd leled abban, hogy minden 3. mondatot értesz csak meg. Én a német nyelv - német felirat kombinációt javaslom, de ha eddig csak Duolingoból tanultál és nagyon elveszettnek érzed magad így, akkor megpróbálkozhatsz magyar felirattal is. Mindenesetre próbálj olyan médiát keresni, ahol a német felirat nagyjából megegyezik a szinkronnal. Ez eredeti, német nyelvű tartalom esetén majdnem mindig adott, de szinkronizált tartalmaknál keress olyat, hogy [zárt feliratozás]. A Netflixen pl. a You és a One Piece ilyenek, hogy két példát említsek.


Ha még gyenge a nyelvtanod, akkor érdemes beruháznod egy tankönyvre is. Így látatlanban nehéz konkrét könyvet mondani, mert önmagában semmit se jelent, hogy végeztél a Duolingo modulokkal. Ezért is érdemes hallgatnod, olvasgatnod meg nézned német tartalmakat, mert akkor hamar világos lesz számodra, hogy többnyire már csak a szókinccsel van gondod, vagy a nyelvtanból is csak annyit értesz, hogy tudod mi a különbség az asztalon meg az asztalra között.

febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!