Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időt szántok nyelvtanul...

Mennyi időt szántok nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés
Franciából szeretnék B2 szinten nyelvvizsgázni otthoni felkészüléssel. A2 szinten vagyok, Hogyan tudnám gyarapítani a szókincsemet? Mennyi idő alatt lehet felkészülni rá? Persze ez mindenkinél változó, de mégis.

febr. 22. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Napi minimum húsz percet szánj rá, de minden nap: vasárnap is, ünnepnapokon is, mindig. Menj végig valami nyelvkönyvön, és ne válogass: mindent csinálj meg, hiszen nem véletlenül vannak benne a feladatok, mindegyik jó valamire! És a napi húsz perceken kívül is tölts minél több időt a nyelv használatával: bárhogyan, ahogy neked jó, érdekes, pl. nézzél filmeket, olvass, játsszál online játékokat franciául, vagy bármi.
febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
86%

Én minden nap szánok 1-5 percet a DuoLingora.

Mondjuk nem is célom semmiféle nyelvvizsga… :D

De az eddigi tudásom szinten tartásához elégséges így közel 3 év napi szintű használata mellett…

febr. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Napi kb. 2 órát tanulok angolt. Ebben nincs az olvasás, filmezés ez csak a konkrét tanulás.


Soknak tűnik, de nyelvszakos voltam (spanyol) és évekig kb. 6-8 órát tanultam spanyolul irodalmat, nyelvészetet és magát a nyelvet így ez nekem nem sok.


Szókincsfejlesztéshez javaslom az anki programot, plusz a szintednek megfelelő könyveket, videókat.


Ha te csak fél órát tudsz tanulni, akkor annyit, a lényeg, hogy csináld, legyél következetes.

febr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most németet Duo-val kezdtem angolról. Duoban napi 2x 15-20 perc hétvégén több is + tanuló kártya és német nyelvtannak más forrásokban is utána járok és német könnyített híreket olvasok, szótárazok. Azaz napi 1-2 biztosan van.


Tudom a Duo nem a legjobb de nem vizsgára készülök, hanem felnőttként úgy gondoltam jó lenne még pluszba valamit tudni és 1. nem kell elmennem otthonról miatta, 2. van hanganyag a mondatokhoz, 3. akkor foglalkozok vele, amikor éppen időm van és végül 4. van egy felépített egymásra épülő anyag.


Ezen kívül csak háttérben néha német tv adás is megy, szoktatni a fülem.

febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"az eddigi tudásom szinten tartásához elégséges így közel 3 év napi szintű használata mellett…"

Ezt miből gondolod?... Ha már elég jó szinten voltál, és csak duolingózol, semmi más, akkor bizony igenis visszafejlődhettél, ha nem is vetted észre. Merthogy hogyan vetted volna észre, ha máshogy nem használod a nyelvet ugye? Ha meg másra is használod, akkor nem csak a duolingo tartja szinten, azért ahhoz kevés... Hát vagy pedig eleve nem tudtál sokat, az lehet még. :)

febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Duolingo komolytalan. Menj a Francia Intézetbe, nagyon jó órák vannak. Comprhensive inputhoz meg a TV5 Monde-on vannak szuper anyagok. Én angol-francia tanárszakos vagyok, mellette most készülök a C1-es DELE-re spanyolból. Min. 2 órát foglalkozom vele minden nap.
márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!