Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi nyelvek közül,...

Az alábbi nyelvek közül, kinek melyiket volt a legnehezebb megtanulni?

Figyelt kérdés

Aki az alábbi nyelvekkel próbálkozott melyik volt különösen nehéz?

Gondoljátok megindokolhatjátok, hogy miért volt nehéz.



#nyelvtanulás #külföldi nyelvek #európai országok nyelvei
febr. 20. 09:56
A kérdező szavazást indított:
angol
német
olasz
francia
spanyol
svéd
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol, angol után. Spanyolban van igeragozás, angolban nincs. Sok a kivétel és nem minden igeidőben ugyanazok a kivételek. Oroszul is tanultam. Az még nehezebb, mert ott nemcsak igeragozás van.
febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül angolt, németet, spanyolt és franciát tanultam, de a franciát eddig csak nagyon rövid ideig és A1 szinten, tehát azzal sokáig még nem jutottam, a másik hármat közel felsőfokig vittem.

Talán a németet mondanám a legnehezebbnek, de ezt persze nehéz így meghatározni. Van egy felsőfokú nyelvvizsgám németből (ÖSD), jelenleg német nyelvterületen élek, minden nap körülvesz a nyelv, de sajnos még így is nagyon sokszor vétek hibákat, főleg a végződések terén meg a névelőknél.

febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Angol, spanyol, német nyelvet tanultam. A német volt a legnehezebb a szókincs, kiejtés és névelőragozás miatt.

Pedig a spanyolban is kell ragozni, de azt sokkal könnyebbnek találtam, mert ott ismétlődtek a minták.

Az angolban az igeidők helyes használata volt talán a legnehezebb meg persze a kiejtés

febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolt, olaszt, spanyolt, franciát és németet tanultam ezek közül.


Olaszból és spanyolból felsőfokig jutottam, angolból középfokig, franciából érettségiig, németből meg nagyon keveset tanultam.


Olaszból és spanyolból volt nekem a legkönnyebb, mert nagyon szeretem őket. Nyelvszakra mentem velük, ahol minden óra ezeken a nyelveken volt. Angolt nagyon kényszernek éreztem sokáig és nem sok kedvem volt leülni.


Franciát szerettem, de mikor tanultam nem tudtam külföldi tartalmat nézni, így csak azt tanultam, amit az iskolában leadtak.


Németet utáltam, nem is akartam németre járni, így ha azt tovább tanultam volna az lenne nekem a legnehezebb.

febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

"azzal sokáig még nem jutottam"

azzal messzire még nem jutottam

vagy

azzal sokáig még nem foglalkoztam

febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Angolt, németet, spanyolt, olaszt és franciát tanultam, svédet még sose.


Jelenleg angolt és németet tanulok egyetemen (tanárszakon) és mindkettőből felsőfokúm van. Ezeket a nyelveket gyerekkorom óta tanultam és mindegyiket szeretem.


Spanyolból és olaszból középfokú nyelvvizsgát tettem le, de azóta folyamatosan képeztem magam és már kb. felsőfokú szinten vagyok belőlük, talán a beszédkészségem még nem annyira, de a többi készségem igen. Ezt a két nyelvet imádom, a hozzájuk kapcsolódó kultúrát és a mentalitást is. Ezeket tanultam a legkönnyebben és emiatt beleszerettem az újlatin nyelvekbe.


A franciát jelenleg tanulom és ezt érzem eddig a legnehezebbnek, annak ellenére is, hogy sok közös vonása van az olasszal és spanyollal. A francia kiejtése, helyesírása jóval bonyolultabb a spanyoléhoz vagy az olaszéhoz viszonyítva, valamint a nyelvtana is sokkal összetettebb szerintem. pl. az igeragozásban sokkal több kivétel van.

márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A franciát jelenleg tanulom és ezt érzem eddig a legnehezebbnek"

Ez azért is van, mert öregszel. :) Tényleg.

márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!