Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanfolyamra járok (ami...

Nyelvtanfolyamra járok (ami természetesen fizetős) és az a problémám, hogy annyira leszedáltnak érzem magam, már több alkalommal is, hogy hiába ülök bent, képtelen vagyok teljesíteni és az órák csak repülnek és vele együtt a pénz is feleslegesen.?

Figyelt kérdés

Már több alkalommal előfordult, hogy annyira nem tudtam koncentrálni, hogy majdnem lefordultam a székről.

Ezt kb úgy kell elképzelni, mint amikor fekszel a fotelben, nézed a tv-t és érzed, hogy kezd egyre laposabb lenni a pislogásod és kezdesz bealudni.

Na, kb így éreztem magamat megint az olasz órán.


Ez egy olyan suli, ahol igazából "egymagunkban" tanulunk, sokan egymás mellett és a tanítók körülöttünk sétálnak és ha kell segítség, vagy le szeretnék felelni valamiből, akkor szólok nekik és jönnek segíteni.


Szóval nem úgy működik, hogy beülök egy oszt. terembe és valaki az óra elejétől a végéig beszél és muszáj rá figyelni.


Egyébként sem túl erős a koncentrációs képességem, főleg annál nem, ami ráadásul nem is érdekel, de ez a nyelv érdekel, szeretném megtanulni, szeretem használni is amikor találkozok olyanokkal akik azt a nyelvet beszélik, szóval ez azért zavar engem ennyire, mert szeretném megtanulni, szeretnék haladni, de valamiért harmat gyengén teljesítek most.


Milyen módszerek vannak, amikkel lehet ez ellen tenni?

Kinek mi vált be?

Eleget alszok, iszok is rendesen tanulás közben, hangosan ki is ejtem a szavakat amiket olvasok, le is írom a feladatokat/mondatokat.

Még az ujjammal is követem a sorokat amiket olvasok (mert hallottam valami ilyesmit, hogy ez is segít a koncentrációban), de egyszerűen nem megy... Már sokadjára.

Egy héten 3szor megyek, egymás követő napokon.

Így tudom megoldani.


Ha valaki tudna valamit segíteni nekem, hogy jobban menjenek a dolgok, hálásan megköszönném!


(rövid kiegészítés: nem stresszelem magamat azon feleslegesen, hogy "kidobott pénz" még Így sem, hogy nagyon gyengén muzsikálok mostanában, mert úgy gondolom minden perc amit a tanulással töltök az hasznos. Viszont mivel nem lett bonyolultabb az anyag vagy ilyesmi, nem ezzel magyarázható, hogy alig tudok teljesíteni és koncentrálni és vagy figyelni. És igazából ez az ami zavar. Bocsi ha kicsit zavaros, de a mai napon is vagy 3-4x majdnem elaludtam. Hiába próbálnám felrázni magamat, pár másodpercig jobb lesz, majd újra ez a félálom érzés, s ilyenkor nem is emlékszem szinte, hogy mit olvastam...)



febr. 22. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet erdemes lenne megprobalnod egy magantanart ha mar ugyis fizetsz erte hatha fenntudja tartani az erdeklodesed az orak alatt, ha egy magantanarnal vagy (nalam legalabbis igy van ) akkor o beszeltet teged es arra osztonoz hogy az ora ideje alatt oda koncentralj
febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg előtte egy kávé?
febr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a tanulási stílusa. a tiéd nem a saját tempójú. Neked strukturált órákra van szükséged, felügyelet mellett. Jobban jársz, ha hetente egyszer magántanárral tanulsz.
febr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Lehet nem ártana kérni egy teljes vérképet, és kiderülne, hogy valami vitaminhiànyod van, az okozza.
febr. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a módszer egyértelműen nem neked való. Sokkal hatékonyabb lenne, ha másokkal interaktálva tanulnál, ahogy alapból egyébként a gyerekek is tanulnak. A párpeszédből, mimikából és a másik ember puszta jelenlétéből is tanul az ember, mert érik impulzusok. Mindenképpen váltanék a helyedben vagy magántanárra vagy egy hagyományos nyelvtanfolyamra, ahol megtartják az órát.


Érdekes módszer, amiről beszámoltál, még sosem hallottam ilyen helyről, ahol ilyen napközi/tanulószoba rendszert használnak.

febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Több impulzus kellene neked. Azaz egy olyan óra, ahol beszéltek, feladatokat oldotok meg, szituációs gyakorlatot csináltok. Neked egyszerűen unalmas csak egy könyvet bámulni.
febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a (kivétel nélkül csak) segítő szándékú válaszokat!

A váltással annyi lenne a probléma, hogy már kifizettem és sajnos nem tudom vissza igényelni a pénzt.

Ezt az elején tisztázták, de én azért is mentem bele, mert a többi helyhez képest nagyon kedvező volt az ára.

Heti hármat tudok menni 4 órában.

Máshol ezt így nem tudtam volna megcsinálni.


De ha váltanék is, akkor azt áprilisban tudnék úgy, hogy ne veszítsek pénzt.


A fura dolog az az egészben, hogy (egyébként igazatok van, nekem túl izgalmas "csak" egy könyvet bámulni, de) idáig elég jó tempóban haladtam.


Volt a tankönyvben olyan feladatrész, ahol "tételek" voltak, azokat kellett először lefordítani, majd begyakorolni és felmondani.

Na ilyenből 1-2 héttel ezelőtt fel tudtam mondani 5 A4-es oldalnyit (igaz fele magyar volt természetesen, az ellenőrzés miatt).

Tegnap meg 1 oldalt is nagyon nehezen.

De a múlt heti is ilyen volt.


Valószínűleg jobb lenne egy interaktívabb tanfolyam, de mostmár pénz szűkében csak ide tudtam megoldani.

Szóval ezt már végig kéne járnom, és talán utána néznék valami másikat.

De addig a vérképen kívül van más ötlet a koncentráció és a teljesítő képességem rendbetételére?


A vérképet mindenesetre megcsináltatom, mert érdekel, hogy mi lehet a háttérben.


Köszi még egyszer mindenkinek!

febr. 23. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak nem a Bonus nyelviskola?! :)


Szerintem sem lehet így nyelvet tanulni.


Inkább járj heti 1-szer magántanárhoz, aki csak veled foglalkozik, akivel végig kommunikálsz, mint heti 3-szor egy tanulószobába....


Nem mindig a legolcsóbb megoldás a legjobb!

febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!