Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek jelentkezzek...

Szerintetek jelentkezzek magán tanárhoz?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el angolt tanulni, és nem igazán megy. Kiakaszt a tanár, megszólalni sem szeretek órán. Csak az a baj, hogyha írat a hónapban egyszer, mást hoz be, mint amit megígér, és mivel nincs saját tudásom, ezért 1-2-es lesz a dogám. (Ha külön készülök a dogára, akkor jól megy). Nem tudom, hogy járjak-e külön tanárhoz, mert ez nem érettségi tantárgy, és sokszor el is marad az óra. Volt, hogy egyhuzamban 3 hétig nem volt. Már járok külön matek tanárhoz, így arra is megy a pénz. Ha valaki kérdezné, barátokat nem szívesen kérnék meg, mert a vége az lesz, hogy én leszek a hülye, és a helyzet változatlan maradna. A mondatok összerakása nem megy, valami hiba mindig lesz benne, így nulla pontos lesz az a mondat a dogában. Szódolgozatot meg nem írat, így azzal nem tudom felhúzni az átlagomat. Ha valakinek van tanácsa, hogy hogyan tudnám fejleszteni magam, szívesen várom.

febr. 28. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ha külön készülök a dogára, akkor jól megy"

Akkor készülj külön a dogára (bármit is értesz alatta...).

febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értettem, hogyha azt hoz be, amit ígér.
febr. 28. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet mindenre felkészülni... Mondjuk ha mostnában a melléknévfokozást gyakoroltátok, és abból lesz doga, arra lehet készülni. De ha arra kíváncsi, hogy mennyire jól értesz olvasott szöveget, akkor nem adhatja a kezedbe előre konkrétan azt a szöveget, ami majd a dolgozatban lesz... Ilyen dolgozatra (vagy egy hosszabb dolgozat ilyen részére) hosszú távon tudsz készülni: azzal, hogy rendszeresen tanulod a szavakat, gyakorlod a nyelvtant órán is, a háziban is, minél több időt fordítasz arra, hogy órán kívül is használd a nyelvet, hogy magadtól írod meg a házikat, nem csak lemásolod valakiről, stb.

Félévkor kettes voltál? Ha igen, és bukdácsolsz, akkor lehet értelme magántarnárnak, de amúgy én a helyedben megpróbálnám valahogy felvenni a tanár ritmusát. Ha nem vagy benne biztos, hogy mit hogyan csinálj, nyugodtan kérdezd meg tőle! Nem fog hülyének nézi. Sőt! Még örülni is fog, hogy érdeklődő vagy, hogy igyekszel, és ő fog tudni leginkább segíteni, mert ő tudja, hogy mit akar, hogy te mit csinálsz másképp, mint ahogy érdemes lenne, stb.

febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hármas voltam félévkor. Akkor megpróbálok egyedül készülni rá
febr. 29. 06:29
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Helyes. :) Megy az, ha csinálod. Ha hármas vagy, a legfontosabb dolgokat tudod, van mire építened. Hajrá! :)
febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú basszus, nem akarok bunkó lenni, de az előző válaszoló vagy túlontúl optimista, vagy csak nem ismeri a magyar közoktatást.

A kérdező azt írta, hogy az angoltanár másból irat, mint amit előzőleg megígért, szóval ott lehetnek komoly gondok agyilag a tanárnál, ha ebben éli ki magát, szóval nem hinném, hogy hajlana bármilyen érvre szép szóra. A másik meg, hogy 3 hétig nincs óra és havi 1 dolgozat van?:) Ez így már vicc, ez nem oktatás, teljesen nevetséges. Így osztályozni sem szabadna.


(egyébként én most 30 évesen készülök felsőfokúra, és a magantárom – aki Angliában élt – mondta, hogy folyamatosan ő javítja a gimis angoltanárok hibáit, mert olyan diákjai vannak, akiket középfokig képtelen elvinni a tanáruk, szóval gyanítom, már inkább a legalja)

Azzal viszont egyetértek, hogy egy bizonyos szint alatt baromi nehéz előre felkészülni mindenre is. Ha mondjuk a kérdező sokkal jobban tudna angolul (súrolna a felsőt), már nehéz lenne olyat íratni vele, amit nem így viszont nehéz. Esetleg annyita lehetne tenni, hogy ha a tanár mindig egy adott fejezetből írat, akkor előre azt a fejezetet begyakorolni akár egyedül, akár tanárral.

Azért írok pár tippet, hogy nekem mi segített.

Németesként én is gimiben találkoztam először angollal, bár akkorra már amerikai zenékből tanultam némi alapot.

Az iskolai nyelvoktatás túl sokat nem tett hozzá a tudásomhoz, a nagyját egyedül tanultam meg.

Azon kívül, hogy 90%ban angol nyelű videókat nézek, minden ismeretlen szót kötök vmihez: hasonló alakú szó, dalszöveg, megnéztem, melyik szóval közös a gyökere stb.

puncture – acupuncture (akupunktúra)


Mondatoknál is rengeteg „sablont” használok.

Ha vmit elrontok/nem tudom, hogy van, keresek hozzá idézetet, dalszövegetet, ha a deepl segítségével írok egy mondatot.


Milyen mondatokkal van gondod?

márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"az előző válaszoló vagy túlontúl optimista, vagy csak nem ismeri a magyar közoktatást"

Vagy csak tudja, hogy mire szokott hármast adni. ;-)

márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"folyamatosan ő javítja a gimis angoltanárok hibáit"

Tudnál esetleg egy pár példát mondani, mit tévesztenek a gimis angoltanárok szerinte?

márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!