Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 30 felett az ember képes egy...

30 felett az ember képes egy idegen nyelvet megtanulni, vagy már idős hozzá?

Figyelt kérdés
febr. 28. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit lassabban megy mint tízen évesen, de képes. Tanuláshoz sosem idős valaki
febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Képes.
febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mármint aki eddig nem tanult németül sosem, az képes 32-33 évesen eljutni felsőfokra?

Nehéz elhinni.

febr. 28. 21:10
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a nyelvtanulás a tizen-huszonéves korra van specializálva. 30 felett már öreg hozzá az ember. Úgy értem, hogy megtanulhat mondjuk egy A2-B1 szinten, de kompletten, folyékonyan háát.... Én ilyet nem láttam még.
febr. 28. 21:12
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én ilyet nem láttam még"


Én pesig számtalan esetben láttam olyat a környezetemben, hogy simán megtanultak közel anyanyelvi szinten akik kiköltöztek az adott célországba akár 40 éves kor felett, sőt jónéhány kutató / docens kollégám több nyelven is megtanult felsőfokon idősebb korában.


Nyilván ha egy 8 általánossal rendelkező értelmi szintjén megrekedt betanított munkás vagy aki súrolja az értelmi fogyatékosság határát akkor nem fogsz gördülékenyen megtanulni 30 felett egy nyelvet felsőfokon, de ebben az esetben tizenévesen sem.

febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Oké
febr. 28. 21:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gimis voltam. Beiratkoztam a Francia Intézetbe tanfolyamra. A csoportban volt egy 70 éves bácsi, aki le akarta tenni a középfokút, mielőtt visszalátogatott volna oda, ahol a 2.vh. alatt fogságban volt. Ez 1972-ben történt.

A nyelvtanulás nincs korhatárhoz kötve.

Sőt, jót tesz az agynak, karbantartja.

febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Te magadból indulsz ki, és az alapján döntötted el. Pedig még saját magad képességeiddel sem vagy tisztában.

Akkor minek kérdezel?

febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
37 éves voltam, mikor angol nyelvterületre költöztünk, Előtte 1,5 évvel kezdtem el angolt tanulni, egy gyenge középfokra eljutottam, mire kiértünk. Azóta elvégeztem egy főiskolát itt, és iskolában dolgozok,. C2-es a nyelvtudásom, igaz, hogy erős akcentuso van, de ez senkit nem zavar.
febr. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Valaki 16 évesen sem képes semmire, valaki 90 felett is.

Nézz utána bátran egy matek profnak, Obádovics J. Gyulának. Meglepődnél ha tudnád, hogy mennyire nem számít a kor.

febr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!