Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg viszonylag...

Hogyan tanuljak meg viszonylag gyorsan angolul?

Figyelt kérdés

Már azért naggyából tudom az alapokat, de megszeretnék folyékonyan is tanulni angolul.

Sokan mondták hogy nézzek feliratos filmeket.(az a jobb ha angolul nézek magyar feliratos filmet, vagy magyarul angol feliratosat?)



febr. 28. 23:35
 1/7 anonim válasza:
30%

Nézz végig egy sorozatot angolul magyar felirattal. Utána nézd végig ugyanezt angolul, angol felirattal. Ha nagyon profi vagy, nézd meg ismét felirat nélkül :D

Én ezt eljátszottam covid alatt mikor online oktatás volt. Többet ért mint az óráim.

febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Érdemes lenne előbb a magyarra gyúrni, mert anélkül nehéz lesz.
febr. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Olvass angolul bármit ami érdekel és sokat.
febr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem segített:

A kocsiban folyamatosan megy Internetről az ABC (ausztrál rádió) vagy a BBC.

Nézek eredeti nyelven filmeket, sorozatokat. (az első egy két részt általában többször szoktam nézni, mire "a fülem megszokja")

Voltam nyelvterületen. Az rengeteget segített. Arra kell figyelni, hogy ne a társaiddal beszélgess, hanem a helyiekkel.

febr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hatékonyan csak magántanárral és teljes elmerülés módszerével lehet igazán. Azaz lehet, hogy a magántanárral van 1-2 órát tanulsz, de legjobb, ha a magyart kizárod utána is.

Nekem az volt a legjobb, mikor 1-2 napot így tudtam tölteni, akkor éreztem, hogy átáll a gondolkodásom (igaz addigra már b1-b2 körül voltam).

Csak ugye míg még kevés az ismeret valahogy ezt fel kéne építeni.

febr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen feliratosat. Nem tudsz koncentrslni a hallgatasra, megertesre es az olvasasra is.

Nem beszelve arrol, hogy sokszor a feliras elter a pontossagtol.

márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Először is meg kell tanulnod az alap mondat szerkezetet és bemagolni gyakorlatban használni szavakat. Először is a szókincset kell alapfokra bővíteni és megtanulnod az alap mondat szerkezetet. Ha nagyjából tudod, hogy mi mit jelent kezdj el filmet nézni angolul angol felirattal. A szövegre fókuszálj és próbáld értelmezni. ;0
márc. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!