Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elvárható szerintetek egy...

Elvárható szerintetek egy politikustól, hogy ha már angolul szólal meg, azt viszonylag jó kiejtéssel tegye?

Figyelt kérdés
Világszerte jellemző, hogy erős akcentussal szólalnak meg, ami pár évtizeddel ezelőttig elmaradottabb helyeken talán elfogadható lett volna, de itt jól képzett, esetleg világot járt emberekről beszélünk, akik esetleg napi több órányi angol nyelvű műsort néznek. Nekem mindegy, hogy brit, amerikai, skót, kevert, vagy akármilyen dialektust használ (OK, pl. indiait lehetőleg ne...), csak ne legyen erős akcentusa. 50 éves vagyok, nyelviskolában utoljára 30 éve jártam (ott ez emlékeim szerint kevésbé volt szempont), de szerintem elfogadható szintű a kiejtésem (egyedül legalábbis). Szóval nem lehet olyan nehéz elsajátítani. Persze hibázni lehet egyes szavaknál, az más.
2022. aug. 5. 09:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, elvárható
Nem, nem várható el
16 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Az akcentus természetes jelenség.
2022. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Az angol nyelvnek több tucatnyi anyanyelvi akcentusa van, milyen alapon választasz ki ebből egyet, ami kötelező? Ha jól érteni amit mond akkor senkit nem érdekel, sőt, akár legyen büszke rá, egy nép angol akcentusa ugyanúgy a sajátja, ahogy egy skótnak vagy ausztrálnak, akkor is ha ott nem hivatalos nyelv.
2022. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Mindenkinek van akcentusa.
2022. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Íz der eni kveszcsön?
2022. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

3.

"Mindenkinek van akcentusa"


Igen,de nem mindegy, hogy mekkora!

2022. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#2 Ki beszélt itt kötelezőről? Nem tudsz olvasni? "Nekem mindegy, hogy brit, amerikai, skót, kevert, vagy akármilyen dialektust használ (OK, pl. indiait lehetőleg ne...), csak ne legyen erős akcentusa". Igen, tudom, hogy ezek közül egyik sem egységes, de most nem erről van szó, nem kell kiforgatni.
2022. aug. 5. 11:26
 7/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha itt egy külföldi megszólal "magyarul" két szót, azonnal megdicsérjük, holott esetleg erős akcentusa volt, amin lenne mit csiszolgatni.
2022. aug. 5. 11:28
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Szerintem az akcentusok szexik, olyan egyénivé teszik a nyelvet. Nem mindig ugyanazokat az unalmas hangokat hallod.

Amúgy a skót az egyik legszexibb angol akcentus.

2022. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

8.

Igen,ha nem tudsz angolul!


Ha tudnál, akkor még a jelentést néznéd!

2022. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk szerintem pont az nem tud jól angolul, aki nem érti meg más akcentussal, csak azzal, amelyikkel tanulta. Ami általában az amerikai.

Sokan sírnak az ausztrálon is.

De akkor ezek szerint angol anyanyelvű országok sem tudnak angolul. Jó, hogy mindig a magyarok mondják meg a tutit. 10 millió virológus országából lettünk a 10 millió nyelvész országa. Tolkien beájulna.

2022. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!