Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol nyelv könnyebb a...

A spanyol nyelv könnyebb a németnél?

Figyelt kérdés
márc. 3. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de ez szubjektív
márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Sztem sokkal. A spanyol - szerintem - az egyik legkönnyebben, leggyorsabban megtanulható nyelv. De ez tényleg egyéntől is függhet.
márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Én tanultam mindkettőt, és inkább azt mondanám, hogy más.

Az elején a német nagyon nehéz, a nemek, a különböző többesszámok miatt, viszont van benne egy rendszer, és nagyon ritkán vannak kivételek. Ezért, ha az alapokat megtanultad, később könnyebb haladni. Az igeidőrendszere is egyszerűbb. A spanyolban nagyon sok a kivételes ragozású ige, és a kötőmóddal engem a világból ki lehet kergetni, és sajnos gyakran használják, már alapfokon is kell tudni.

Egyébként ismerek olyan embert, aki mindkettőt beszéli, és szerinte a német a könnyebb. Szóval ez inkább szubjektív dolog.

márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

3: "A spanyolban nagyon sok a kivételes ragozású ige"

Annyira azért nem sok, ha a tőhangváltós igéket nem tekintjük kivételnek, márpedig amik tucatjával mennek egy kaptafára, azokat ne tekintsük kivételnek, mert az már egy csoport. Kivételes a ser, az haber, valamennyire az estar és az ir, meg néhány szónak az E/1-es alakja (tengo, vengo, pongo, oigo, digo, sé, doy, stb.).

A németben is vannak tőhangváltós igék, mégsem szoktak rájuk kivételként tekinteni. Kivételek azonban vannak bőven a nemek és a többes számok tekintetében (plusz a gyenge ragozású főnevek), amik sajnos nem csak kezdetben okoznak nehézséget, hiszen új szavakkal bármikor találkozhat az ember.

márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
+1 a #4 válaszolónak. A tőhangváltós igéktől én is megijedtem amikor még tanultam, de jól lehet őket csoportosítani, aztán meg már magától ráéreztem hogy melyik az, melyik nem. Spanyolból már felsőfokúm van, németet nemrég kezdtem. Így az elején, eddig tényleg nehezebb jóval, mint a spanyol. Hogy később mennyire lesz továbbra is nehéz, azt meg majd meglátjuk.
márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!