Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire igaz, hogy már...

Mennyire igaz, hogy már kevésbé nézik nyelvvizsgában a nyelvtan anholból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több helyen is hallottam már, meg olvastam is néhány nyelvvizsga bemutatását, miszerint nem létfontosságú a helyes nyelvtan, a lényeg csak az, hogy a vizsgázó pl. írásnál értelmes mondatokat írjon.

Na ez mind szép és jó, de ez tényleg igaz? Ha igen, pontosan mi az a nyelvtanban, ami nem fontos, és akár el lehet hagyni? Például a szórend teljesen felcserélhető, vagy nem kell az igeidőket helyesen tudni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



márc. 9. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

" a vizsgázó pl. írásnál értelmes mondatokat írjon."


Hát azért ha egy V2-es alakot beírsz jelen időbe vagy egy jövő időbe, akkor ott tudod hogy teljesen felesleges volt elmenned nyelvvizsgára...


Az ilyen at,on, for, to stb néha nekem sem sikerül jól de azért amit te írtál erős hibák.


C1 en meg gondolom már amiket én felsoroltam azokat sem nézik jó szemmel.

márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
En csak a kommentekert jovok, hozom mindjart a popcornt.
márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Én azt tudom, hogy az angoltanárunk nem vont le pontot a vesszőhibákért, de nem tudom, nyelvvizsgán mi a helyzet.
márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"a lényeg csak az, hogy a vizsgázó pl. írásnál értelmes mondatokat írjon ... pontosan mi az a nyelvtanban, ami nem fontos, és akár el lehet hagyni?"

Az, aminek az elhagyásával még értelmesek lesznek a mondatok, és meg tudja oldani a feladatokat a vizsgázó, vagyis aminek elhagyásával még hatékonyan tud kommunikálni az adott szinten. Magyarul nem, nincs egy olyan lista, hogy pl. a harmadik típusú feltételes mondat már nem kell, vagy hogy a kérdő mondatok függő beszédben már nem kellenek.


Minden vizsgaközpont tudja, hogy a nyelvtan a mumus, ezért mind úgy hirdeti magát, hogy náluk a nyelvtan szinte nem is számít, hogy minél többen hozzájuk vigyék a pénzüket, ne máshova - a vizsgázók meg a részleteknek úgyse szoktak utánanézni (sőt, még a vizsgaszabályzatot se szokták elolvasni a vizsgára való jelentkezéskor...), pedig valójában mindegyik vizsgaközpont pontozza így vagy úgy a nyelvtani helyességet, pontosságot is (másképpen nem is kapna akkreditációt), csak nem biztos, hogy olyan jól látható módszerrel, hogy van kimondottan "Nyelvhelyesség" (vagy valami hasonló) című feladatsoruk is a vizsgán, hanem lehet, hogy "csak" úgy, hogy a szóbeli vizsgának is van a részpontszámai között olyan, ami a nyelvtanról szól, meg az írásbeli vizsgán is (valószínűleg több is).

márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez szerintem körülbelül annyira baromság, mint azt állítani hogy a jogosítvány megszerzéséhez nem kell a KRESZ ismerete, csak tudjon valamennyire vezetni az ember.
márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól is függ melyikre mész.


Én anno a BME nyelvvizsgáját akartam csinálni de annyira nyelvtanos volt, hogy azt mondtam ezt engedjük el.


Ami divatos nálunk: origó,TELC,euro exam

márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindegyik csak ugyanannyira veszi figyelembe a nyelvtant, erről beszélek: a BME feladatsora szemmel láthatóan nyelvtanos egy részen, cserébe viszont máshol kevésbé veszi figyelembe (a fogalmazásnál meg a beszéd értékelésénél), a többin meg inkább elbújtatják, de ugyanolyan arányban veszik figyelembe végül, csak nem annyira direkt nyelvtanos feladatokban, hanem a fogalmazásnál meg a beszéd értékelésénél.

Az meg, hogy hol melyik "divatos", attól függ, hogy melyiket ismerik a felkészítő tanárok. Debrecen környékén például egyértelműen a DExamot tolják, máshol meg mást.

A lényeg az, hogy ha valaki még egyikbe sem ásta bele magát és magyarországi továbbtanuláshoz kell, bármelyik pont ugyanolyan jó, vagyis szerintem akkor érdemes a DExamot választani, mert az olcsóbb is, eleve ismerős feladattípusokat tartalmaz, és még azt is ki lehet választani, hogy humános vagy reálos feladatsort kér-e a vizsgázó.

márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Feltételezem, a tárgyeset fogalmát ismered, mert a 'nézik' az tárgyesettel jár, nem alanyesettel, de ne akadjunk fenn ilyen pidzsin-magyaros apróságokon.

Ez a "már kevésbé nézik nyelvvizsgában a nyelvtan anholból" annyit jelent, hogy nincsenek már kimondottan nyelvtani tesztek.

Lehet, hogy más nyelvből is, nemcsak anholból.

márc. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész válaszát -kivéve a kedves utolsóét-, tehát ezek szerint csak egy reklámfogás és egy téveszme, hogy nem kell "annyira" a nyelvtan.
márc. 10. 12:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó fogalmazta meg legprecízebben, mi a helyzet. Az meg külön értékelendő, hogy rámutatván a hibákra, hozzájárul fejlődésedhez, hogy ne maradjál ilyen igénytelen prosztó a gépelésben.
márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!