Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérdés az angol felsőfokú...

Kérdés az angol felsőfokú nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az egyetem miatt idén kell letennem az angol felsőfokút.


Van egy B2-m, amit még a gimiben csináltam meg majdnem egy évtizede. Azóta nagyon sokat fejlődött a nyelvtudásom, lett diplomám is, ahol rengeteg angol tudományos szakirodalommal dolgoztam.


Három fontos kérdésem lenne:


Fogalmam sincs, hogy melyik vizsgát érdemes letenni, ECL, TELC, ORIGO? Mi a különbség?


Érdemes mindháromnak nekifutni? Úgy vagyok vele, hogy valamelyiket csak sikerül megírnom, csak az számít, hogy legyen meg a vizsga.


A neten annyiféle vizsgahelyszínt látok, honnan tudhatom, hogy melyik lesz a jó? Nekem a barátaim még a gimi alatt csinálták meg a felsőfokút, tök egyszerűen, mert a tanárok ismerték őket és jófejek voltak. Itt Budapesten nem tudom mi a helyzet, vannak olyan helyszínek, amiket érdemes kerülni?


márc. 9. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Felesleges három helyre jelentkezni nyelvvizsgára, ha magabiztos nyelvtudásod van. Egy bőven elég, arra készülj fel tisztességesen és meglesz.

Én az euroexamnél csináltam, van ingyenes felkészítő tanfolyam és lehet gyakorolni korábbi vizsgafeladatokkal. Plusz ha nem vagy biztos a sikerben, van lehetőség próbavizsgára befizetni (ami szerintem pénzkidobás).

márc. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Annyiféle helyszínen lehet csinálni, honnan tudhatom, hogy melyik lesz a jó?
márc. 9. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nincs jó meg rossz vizsgahelyszín. Maximum a hangszóró minősége térhet el. Tudsz angolul vagy nem, ennyi a kérdés. Nézd végig a www.nyak.hu-n a vizsgafajták leírását, mert vannak egyéni és páros szóbelijűek, és egynyelvűek vagy kétnyelvűek.
márc. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy gondolom, hogy felesleges túl nagy feneket keríteni a dolognak. Nézegesd végig a nyelvvizsgaközpontok honlapját, informálódj, hogy milyen típusfeladatok vannak, és válaszd ki, hogy melyik a szimpatikus. Esetleg kérdezz ismerősöket, hogy nekik mi a tapasztalatuk.
márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Én nekem az ECL-el jó tapasztalatom van. Egyáltalán nem volt nehéz (persze ez nyilván mindig attól függ, hogy ki milyen tudással vág neki), igazából az egyetlen, ami nem jött be nekem ott az a hallás utáni szövegértés. Túl gyors volt és nem volt annyira jól érthető a szöveg, ezt mondom úgy, hogy egyébként szerintem a hallás utáni szövegértés pont inkább az erősségem. De összességében akkor sem mondanám nehéznek. Fölösleges háromra jelentkezni egyszerre, mert ha alapból B2-es szinten voltál 10 éve, és azóta fejlődött a nyelvtudásod, illetve tényleg ennyit használtad az utóbbi időben az angolt, akkor azért nem lesz szükség három nekifutásra. :D Nézd meg, hogy melyik nyelvvizsgaközpontnál milyen feladattípusok vannak, és amelyik a szimpi, arra menj.
márc. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!