Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A saját módszerrel miért ne...

A saját módszerrel miért ne lehetne hamarabb megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Ezt én találtam ki, cikk-cakk a neve.


A módszer eltér a hagyományos nyelvtanulástól, ami az alapoktól, lineáris sorrendben építi fel a nyelvtudást.

Ennek lényege az, hogy bár itt is az alapoktól építkezik az ember, de időnként előre ugrik (cikk) bonyolultabb szövegek, nyelvtani szabályok irányába, majd visszatér a lineáris sorrendhez (cakk). Olyan, mintha az ember az egyik helyről a fák között szaladgálna cikk-cakk alakzatban.


A cél az, hogy megelőzzük azokat, akik lineárisan haladnak. Mert mire ők eljutnak egy bonyolultabb szöveg szókincsének rögzítéséig, a cikk-cakk technikának köszönhetően azt mi már rögzítettük, ráadásul tőlük sem maradunk le.


márc. 10. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme.


Amikor “cikk” ben vagy, előfordulhat hogy a “cakk” ban lèvő alapok hiányoznak és azért nem érted meg az adott témát.

A másik oka hogy hülyeség, hogy azt az időt amit a “cikk” ben töltesz, elveszíted a “cakk” nál, magyarul semmivel nem fogsz előrébb kerülni hiszen a rászánt idő máshol lesz, es csak jobban bele zavarodnál…



Mindenki mashogy tanul nyelvet de amit leírtal sületlenség. Ha én A2 es szinten vagyok, hiaba tanulok b2 es szintű témát, nem fogom érteni mert hiányoznak az alapok.

márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ha ezt a módszert szókincs bővítésre használnám?


Ha A2-es szinten vagyok, nem tanulhatok B2-es szavakat?

márc. 10. 16:53
 3/9 A kérdező kommentje:

Pl itt:


[link]


A "helicopter" még A2-es szó, de a "fence" már B2.


De egyúttal miért ne tanulhatnám meg a coffin (C1) wrench/spanner (C2) szavakat?

márc. 10. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Troll, több ilyen hülye kérdést is feltett ma már az angol kapcsán....
márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha trollkodnék, akkor instán/face-en tenném a csajokkal, nem lopnám itt az időt, no name emberekkel.


Kérdéseim lehet ciki kategória, de őszinte.

Vállalom, hogy nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban.

márc. 10. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Amiért ez a módszer nem jó, az maga a tény, hogy a szavak szintekre kategorizálása nem megfelelő.

Nagyjából be lehet lőni, hogy miért adott szinthez legyen sorolva (dolgoztak vele eleget a nyelvészek, hogy kialakítsák ezt a rendszert),

DE az angol vocabulary nagyon nagy része szinonímák, illetve nüansznyi különbséget adó szavak.

Ezeket viszont csak akkor tudod használni/megérteni, ha a megfelelő helyen, megfelelő kontextusban tanulod.


Egyébként pedig a módszert nem te találtad ki. Igazából nem is "módszer". Az, hogy a szókincset lehet kicsit "előrébb" tartva is bővíteni, az nem újdonság.

Csak a gyakorlatban ez nagyon is jól ismert és tudott tényező, miszerint a céltalan, tematikátlan, alaposan megtervezett sorrendtől való túlságos eltérés csak hátráltat.

márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy A-s, B-s, C-s szavak!
márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van egy könyvem, ami A1-B2 szavakat tartalmaz. Összesen 4000 szó. Elvileg a legfontosabbak.


Megmutatom:


Zárva:


[link]


Nyitva:


[link]


A mások topikba azért akadtam ki, mert angol szövegeket böngészve egy rakást találtam, ami ebben nincs benne.

márc. 10. 17:31
 9/9 A kérdező kommentje:

#7


A könyvre mint látod az van ráírva, hogy A1-B2.

márc. 10. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!