Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes fejlesztenem...

Hogyan érdemes fejlesztenem az angolom?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb B1-es szinten van az angolom, viszont úgy érzem megrekedtem, és nem tudom hogyan kéne tovább mennem.

Maga a leülök magolni dolgot sosem kedveltem, de heti 1x eljárok magántanárhoz, minden filmet angol nyelven nézek, magyar felirattal, és könnyített olvasmányokat olvasok, de ha kicsit nehezebbel próbálkozom, már nagyon nehezen, lassan megy az olvasás, ismertebb sorozatoknál nézem angol nyelven angol felirattal, azt nagyjából megy, de ott az is segít hogy magyarul már sokat láttam.

Viszont úgy érzem megrekedt a tudásom, nem érzem a fejlődést, és egyébként sosem volt jó nyelvérzékem, mindig nehezen ment a tanulás, nehezen maradtak meg a dolgok.

Valakinek valami segítség, tanács ami segíthet?



márc. 15. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"kb B1-es szinten ... úgy érzem megrekedtem ... minden filmet angol nyelven nézek, magyar felirattal, és könnyített olvasmányokat olvasok"

Ne csak nézd, meg olvasd, hanem jegyzetelj ki belőle új szavakat, kifejezéseket. Akkor majd látod, hogy egyre több van belőlük, tehát szemmel látható lesz, hogy igenis fejlődsz!


"ha kicsit nehezebbel próbálkozom, már nagyon nehezen, lassan megy az olvasás"

Az azt jelenti, hogy nem sikerül elég fokozatosan nehezíteni a szövegeket. Legyél türelmesebb.


"ismertebb sorozatoknál nézem angol nyelven angol felirattal, azt nagyjából megy, de ott az is segít hogy magyarul már sokat láttam"

Ne ilyeneket nézz, hanem olyat, amit nem láttál még magyarul, akkor jobban fogod érezni, hogy igenis magát az angolt érted meg, nem az emlékeid segítenek. És ne csak nézz, hanem (csak) hallgass is szövegeket, mert a képek is túl sokat segítenek. Az az igazán jó, ha nincs képi segítség sem, mégis érted.


"Viszont úgy érzem megrekedt a tudásom, nem érzem a fejlődést"

Ez pont ott, valahol B1-B2 táján mindenkinél megvan, ilyen az angol: egyre nehezebb. Az a lényeg, hogy akkor is folytasd, ha nem érzed a fejlődést, mert attól, hogy nem érzed, még igenis van! És lásd a fentieket.


"sosem volt jó nyelvérzékem, mindig nehezen ment a tanulás, nehezen maradtak meg a dolgok"

Ezt felejtsd el! Ezzel a szöveggel csak megnehezíted a saját dolgodat. A nyelvtanuláshoz egyébként sem kell sok ész, ami abból is látszik, hogy a szellemi fogyatékosok is meg tudják tanulni legalábbis az anyanyelvüket (legtöbb esetben).


Szóval ne add fel, a legjobb úton haladsz, csak tovább kell menni rajta! :)

márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erről majdnem írtam ki én is kérdést, mert bosszantó mikor valami angol írásban belefutok egy nehezebb mondatba és nem értem.

Filmekből játékokból, angol forumokról én is kb erre a szintre jutottam el.


Az első hasznosakat írt, a böngészőbe jó ha telepítessz egy fordítót egy jobb klikkel nekem a firefox rögtön lefordítja azt a szót amit kijelölök


Én úgy érzem az is segít ha nem csak olvasom vagy hallgatom az angolt hanem redditen például kommentelgetek, mert ott nekem kell össze rakni a mondatokat.

Telefonon érdemes akkor telepíteni az angol nyelvet is a billentyűzet beállításban.

márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönök minden segítő kommentet.


Azt azért gondolom hogy rossz a nyelvérzékem, mert suliba kb 10 évig tanultam angolt, igaz, hogy kb évente új angoltanárral, és most is magántanárhoz is egy éve járok, és bár érezhető, mégsem hatalmas a fejlődés. Nekem nehezebben megy úgy érzem, vagy valamit nem jól csinálok.


Mert amit az első írt, igazából nagyjából úgy csinálom, azzal a kivétellel hogy ugye általam ismert sorozatokat néztem csak teljesen angolul. De hallgatni dalszövegekből hallgatok, jegyzetelni meg szótár füzetbe szoktam az olvasott de nem ismert szavakat.


Próbáltam hogy szavakat leülök, és magolok, viszont úgy elég nehezen maradnak megy, és hamar elfelejtem őket.

márc. 16. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:

"Próbáltam hogy szavakat leülök, és magolok, viszont úgy elég nehezen maradnak megy, és hamar elfelejtem őket."

Érdemes kifejezéseket is kijegyzetelni, nem csak szavakat, és a szótárfüzetet mindig magadnál tartani, hogy ha bármikor sorba kell állni, várakozni kell, elő tudd kapni, hogy átnézegesd, mert minél többször látod, annál jobban megmaradnak hosszabb távon is. Az íróasztalod környékére (vagy ahol viszonylag több időt töltesz, konyha, mittudomén) is érdemes kiragasztani a szavakat, hogy sokszor lásd.


"jegyzetelni meg szótár füzetbe szoktam az olvasott de nem ismert szavakat"

Amikor olvasol, akkor olvass, ne a szótárazással foglalkozz - és főleg ne akarj minden egyes új szót kiszótárazni! Ne válassz túl nehéz olvasnivalót, mert az örökös szótárazás megöli az olvasás élményét. Könnyített nyelvezetű olvasmányokat válassz, hogy több sikerélményed legyen, nehogy elmenjen a kedved az egésztől.

márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!