Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdjek el egy új idegennyelve...

Kezdjek el egy új idegennyelvet, vagy folytassam az olaszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gimiben olaszt "tanultam", de alig volt rendes tanítás, 4 év alatt épp hogy az alapokat megtanultuk, azt se tökéletesen. Nem beszélem, nem értem meg a beszédet, írásban csak nagyon egyszerű mondatokat tudok megfogalmazni. Most megyek egyetemre, és mindenképp szeretnék részt venni az ingyenes nyelvi kurzusokon.

4 év alatt azt is realizáltam, hogy az olasz annyira nem hasznos nyelv, nem tervezek nagyon az országba utazni, és nincsenek olasz ismerőseim. Ezért elgondolkodtam, hogy inkább belekezdenék a németbe vagy spanyolba (amit alapból is tanultam akartam), és inkább azt jól megtanulom, mint hogy tovább szenvedjek az olasszal.

Természetesen nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy van egy alap olasz szókincsem, a kiejtéssel tisztában vagyok, és valamit tudok a nyelvtanról is. Tehát lényegesen jobb alapon van, mint a másik két nyelvnél. Illetve az is kicsit bánt, hogy ez a 4 év kvázi a semmiért volt, ha nem viszem tovább.

Ti mit tennétek a helyemben? Belekezdenétek egy új (hasznosabb) nyelvbe, 0-ról, de legalább frissen, vagy folytatnátok az olaszt?



márc. 16. 13:33
A kérdező szavazást indított:
Kezdd el a spanyolt
Kezdd el a németet
Folytasd az olaszt
17 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem semmiképp ne folytasd az olaszt! Nekem van belőle C1-em és 10 éve egyáltalán nem használtam, mert nem ott élek és a munkámhoz sem kell. Cserébe az angolom elég gyenge, B2-es nyelvvizsgám van. Ha most újrakezdhetném, akkor először az angol C1-re hajtanék és amíg az nincs meg, addig nem foglalkoznék másik nyelvvel. Ezt tudom javasolni.


A spanyol semmivel nem hasznosabb az olasznál, hacsak nem Spanyolországban vagy Amerikában szeretnél élni. A felsoroltak közül a német a leghasznosabb Európában, ha már megvan az angol C1.

márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképen ne kezdd el a spanyolt, vagy folytasd az olaszt vagy akkor menj rá a németre. A spanyol a 3 közül a leghaszontalanabb nyelv.

Szomorú ezt olvasni hogy nem jött be az olasz. Szerintem az alapján dönts hogy melyik tetszik jobban, én, akinek a szerelemnyelve az olasz kb 1 év alatt letennék egy középfokot, neked lehet sokkal nehezebb. Én nekem például Ausztria és Németország is unszimpatikus, szürke helyek, de ha jobban bejönnek, mint a napfényes Itália, akkor német. Viszont kétségtelen, hogy a német hasznosabb, de csúnyább is ( szerintem)

márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!