Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A british english az igazi...

A british english az igazi angol nyelv?

Figyelt kérdés
márc. 16. 20:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sorozatok, filmek, idegen nyelvű programok miatt az amerikait letesitem előnyben.
márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az angol nyelvben ugyanúgy ahogy a magyarban is vannak nyelvjárások, dialektusok, mint pl.: brit, ausztráliai, amerikai, kanadai, dél-afrikai. De van az ó-angol nyelv, amit lehet talán az "eredetinek" hívni, de az nagyon más volt mint a mai. Azóta sok más nyelv is befolyásolta a nyelv változását, mint pl a latin, görög, francia(nem tudom még milyen ~⁠_⁠~⁠;⁠) nyelvek.


De van egy úgynevezett basic english is, amit tudósok raktak össze, de az nem az eredeti.

márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12 again.


Viszont ha arra keresed a válasz, hogy hol használták ezt a nyelvet a legkorábban, akkor szerintem a mostani Anglia/Írország területén.

márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A fast, last, past, stb szavakat az amerikaiak e-vel, a britek á-val ejtik. Az amerikaiak minden leírt r-et kiejtenek, a britek csak magánhangzó előtt ejtik.

Pár száz évvel ezelőtt még a britek is e-vel ejtették a fenti szavakat, és minden r-t kiejtettek. Az amerikaiak ezt a kiejtést a mai napig megőrizték, a britek kiejtése viszont azóta megváltozott.

Sok tekintetben az angol egy korábbi változata él tovább az amerikai angolban. Most akkor lehet azt mondani, hogy a brit az igazi?

márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
6)A brit és az amerikai angolt senki nem kezeli külön nyelvként
márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!