Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudok lengyelül. Ha lengyelekk...

Tudok lengyelül. Ha lengyelekkel beszélek, nem értenek mert szerintük a számneveket nem ragozom jól, hogyan tudhatnék javítani eten?

Figyelt kérdés

Dwustu-Dwesto vagy siedem vagy siedmy- nem mindegy.

Tysiac= 1000 után megint Genetív egyes, lágy szótő mintára.


Ez nekem ijesztő a lengyelben.


Aby, zeby, moglbismy, moglbysmy.

Hol van a különbség?


Köszönöm szépen a segítséget



márc. 31. 23:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezért értem azt, ők nem akarnak nyitni felém. Elszomorító
márc. 31. 23:37
 2/10 A kérdező kommentje:
A többi ragozás viszonylag jó, de ez az egy örök misztika
márc. 31. 23:38
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
A lengyelek igen barátságos népség, biztos, hogy csak ez a ragozás a probléma?
márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem, te nem tudsz lengyelul, csak ugy teszel. A lengyelek valoszinuleg egyszeruen nem ertik mit makogsz.
ápr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
80%
Szerintem közel sem tudsz olyan jól lengyelül, mint gondolod. Biztos, hogy nem csak az a hiba, amit te annak írsz.
ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
10%
De megneznelek egy lengyellel, aki azt allitja, hogy tud magyarul.
ápr. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben írnék a moderátoroknak, hogy ezt a kérdést a közoktatás, tanfolyamok kategórián belül tegyék át a Nyelvtanulás alkategóriába, tehát ide:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


Ott nagyobb eséllyel találsz olyan, aki lengyelül tud és ismeri a lengyeleket.


Jelentettem, hogy hátha átteszik oda, de ha nem, akkor szerintem írj nekik mailt és esetleg kérd meg, hogy lehetőség szerint töröljék a válaszokat, mert eltévesztetted a kategóriát és a hozzá nem értő emberek csak poénkodni jöttek ide és így csakis haszontalan hozzászólásokat írtak és félsz, hogy emiatt a jövőben a kérdésre már nem is fogsz hasznos választ kapni, mert mindenki viccnek fogja venni.

ápr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Szóvá teszik, h nem jól ragozol? Hm, ez érdekes. Én is tudok vmennyire lengyelül, meg oroszul is, de mikor beszéltem velük, mindig megértettek, és egyszer nem tették szóvá, h sz@r a ragozásom, pedig tudtam, h nem mindig jó.

Ha javítani akarsz ezen mégis, akkor seggelés:

[link]

ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Általában nem értenek, vagy ha mondasz egy számnevet, azt nem értik specifikusan?
ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Genetívvel van a baj
ápr. 1. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!