Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol+ Német után melyik...

Angol+ Német után melyik nyelvet érdemes tanulni hobbiból?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 13:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kultúra érdekel? Tedd fel magadnak a kérdést.

Kikkel ismerkednél meg szivesen? Akkor az õ nyelvüket tanuld.


De ha tényleg semmi de semmi ötleted nincs, és a spanyol meg a holland sem érdekel, a hasznosság sem szempont, -- csak hobbinyelvnek tanulj eszperantóul.

ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Ahogy irtad a 8as valaszban, ha a hasznosság nem szempont, akkor tenyleg azt válaszd, ami tetszik, ami vonz.

Persze lehet az hogy itt ajanl valaki valamit megnézed es elkezd érdekelni, de szerintem inkabb te magad nezelodj, es amelyik nyelv, hozzá a kultura, emberek, orszag tetszik azt valaszd.

Nekem az arab mindig is tetszett, de nekem szempont mindig a választásnál hogy hasznosítani tudjam a tudasomat. Tehát szerintem (!) egy kun vagy navajo nyelvet kevésbé erdemes elkezdeni mint egy törököt, franciát, kínait, mert ha mar idot olsz bele, akkor tudjad hasznalni is.

ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 webnyelv ***** válasza:

A legkönnyebb a holland lenne, a legnehezebb talán a kínai.

A holland sok sikerélményt adna.

Az olasz vagy a francia sem lenne valószínűleg nehéz az angol és a német után, de a hollandnál nyilvánvalóan nehezebb lenne.

Sorrendben ezeket a nyelveket javasolnám:

holland, olasz, francia, spanyol, svéd/norvég/dán, izlandi, lett.

A lett csak azért, mert miért ne? Kicsit szokatlan, ezért érdekes a szerkezete, és az is érdekes, hogy időnként bele lehet botlani angolhoz és némethez hasonlító szavakba.

Persze a legtöbb nyelvet nem említetted a listádban, a javaslatom ez marad.

ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

13: a Holland teljesen érthetö és logikus javaslat, ehhez képest a többi teljesen indokolatlan és véletlenszerü

Értem, hogy csak hobbiból bármi lehet, de akkor ennyi erövel keressen rá a kérdezö a világ egyáltalán hozzáférhetö 2000 nyelvére és azok közül húzza ki egy kalapból :D

ápr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sajna a spanyolt nem látom a felsoroltak között, viszont én arra szavazok.
ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 webnyelv ***** válasza:
14. A te ideírt válaszaid, na azok, amik teljesen véletlenszerűek. Csak mert nem értesz hozzá és nem tudod, milyen hasonlóságok vannak az angol, német, francia, olasz, spanyol között, nem kell felülbírálni más javaslatait. (Én mind az 5 említett nyelvet beszélem, és tudom, mennyire hasonlít és tér el a szókincsük és a nyelvtanuk, ezért javasoltam azt, amit.) De ne fáradj, már más kérdéseknél is találkoztam veled, tudom, hogy troll vagy, ha bosszantani akarsz valakit, akkor azt máshol lenne érdemes megpróbálnod, mert itt nem fog menni.
ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16: jó, túloztam, de a kínai, az izlandi, és a lett akkor is kiakasztotta nálam a rugót.

Azt viszont nem vágom, kivel tévesztesz össze, kizártnak tartom hogy más kérdések alatt láttál volna trollkodni, de ha valakinél ki akartad ugrasztani a nyulat a bokorból ("honnan tudtaaaad hogy én vagyok aaaz???") akkor szép próbálkozás volt, de nem talált. Nekem nincs idõm a gyakorin trollkodni.

ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 webnyelv ***** válasza:
17. Ez azért érdekes, mert a kínait nem is javasoltam. Biztos az én hozzászólásomra akartál reagálni? Az izlandi és a lett a vége felé volt, és oda is írtam, hogy a lett csak úgy. Egyébként az izlandit is meg lehetne indokolni (angollal és némettel rokon nyelv, még ha bonyolultabb is). Furcsa vagy, hogy összevissza írsz mindenfélét, mert ez tipikus troll magatartás...
ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!