Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám az angol igeidők...

Hogy tudnám az angol igeidők helyes alkalmazását megtanulni? Nagyon szokatlan és folyton belezavarodom.

Figyelt kérdés

Nekem az első idegen nyelvem a német, a második az angol, a harmadik pedig a kínai. Sokan kiabálnak kígyót-békát a németre nyelvre, mert "nehéz", meg "bonyolult" és hogy "átlagos elmével nem lehet megtanulni". Ugyanakkor nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele most már... Nagyon logikus az egész. Igeidőkből az összes helyes alkalmazását meg lehet érteni öt-tíz perc alatt. Van Futur II., Futur, Präsens, Vergangenheitban pedig van Imperfekt/Präteritum, Perfekt und Plusquamperfekt. Vagyis jövő II., jövő, jelen, első múlt, második múlt és régmúlt idő. Minden teljesen világos, nagyon logikus.


Az angolban meg nehéz megértenem az igeidők helyes használatát. Mondjuk meg vagyok győződve róla, hogy nem nehéz, mert a világ nagy részének sikerült megtanulnia, ugyanakkor nálam a dologba az is belejátszat, hogy nem nagyon volt soha jó angoltanárom. Jövőre emiatt fogok eljárni magánba, mert szeretnék angolul is legalább olyan jól beszélni, mint németül.


Mi az ami alapján könnyű megérteni és elsajátítani?



máj. 1. 20:35
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, hát nem tudod.
máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Hidd el, nagy tétben mernék fogadni arra, mi ezzel a problémád, csak szerettem volna megbizonyosodni róla. Még egy kicsit tanulgasd az angolt, és akkor majd rájössz, hogy amin itt fennakadtál, azon nincs is semmi fennakadni való.
máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Hamar, ha mondja...
máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!